Używaj po sześćdziesiątce…

W czerwcu 2016 roku mija rok od uruchomienia Programu „Lublin Strefa 60+”. Od tego czasu wydano 8000 Kart Seniora, które uprawniają do korzystania z licznych zniżek i rabatów aż u 90 partnerów.
Z taką kartą senior (po 60. roku życia) może uzyskać rabat m.in. w placówkach medycznych, cukierniach, kawiarniach, księgarniach, kwiaciarniach, muzeach, salonach optycznych, salonach fryzjerskich, studiach masażu i wielu wielu innych punktach. – Ja mam kartę już od roku. Jestem bardzo zadowolona. Razem z koleżankami chodzimy sobie regularnie na ciastko do „Chmielewskiego” i dostajemy zniżkę – mówi pani Halina, seniorka ze Śródmieścia.
Zniżki są zróżnicowane – od 5 do 50 %. Wśród ofert wyróżnia się MOSiR, który proponuje zniżki na baseny: Słoneczny Wrotków, basenie w strefie H2O przy Al. Zygmuntowskich czy basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Łabędziej. Karta jest całkowicie bezpłatna, a czeka się na nią około miesiąca.

Gdzie złożyć wniosek o Kartę Seniora?

Wniosek należy złożyć osobiście (trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości) w dowolnym punkcie Biura Obsługi Mieszkańców lub w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Leszczyńskiego 23. Tam też znajdują się gotowe do pobrania wnioski. Przy składaniu dokumentu pracownik BOM-u przekazuje pokwitowanie wraz z numerem telefonu, pod którym można uzyskać informacje o terminie odbioru Karty. Senior może odebrać kartę we wcześniej wybranym BOM-ie osobiście lub przez osobę upoważnioną, która dostarczy stosowne upoważnienie (druk upoważnienia do pobrania na stronie Urzędu Miasta Lublin lub w punktach BOM). Wraz z kartą otrzymujemy broszurę zawierającą informację o podmiotach, które przystąpiły do Programu „Lublin Strefa 60+” i oferowanych zniżkach. A później wystarczy szukać na drzwiach poszczególnych lokali znaku graficznego przedstawiającego dwie sylwetki seniorów w kolorach zielonym i czerwonym i korzystać ze zniżek. (EM.K.)