VI Forum Olimpijczyków II LO

W piątek (20 maja) odbyła się szósta już edycja Forum Olimpijczyków. Cykliczne wydarzenie II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie ma promować i wspierać uzdolnionych uczniów. W tym roku w roli gościa specjalnego wystąpiła m.in. dziennikarka „Nowego Tygodnia”.

Stałym punktem programu jest prezentacja dorobku oraz dialog z olimpijczykami i zaproszonymi gośćmi. W tym roku o swoich pasjach i drodze do sukcesu opowiedzieli:

– absolwent II LO, Bartosz Tymura – laureat XLVIII Olimpiady Historycznej i finalista VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH. Uzyskany tytuł zwolnił go z egzaminu maturalnego z historii z wynikiem 100 proc. Może on również liczyć na specjalne przywileje podczas rekrutacji na studia.

– Kaja Kozaczuk, której tytuł finalistki Olimpiady Przedsiębiorczości otworzył drogę na najlepsze ekonomiczne uczelnie w kraju, m.in. do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

– Alan Kieś – dwukrotny finalista Olimpiady Geograficznej (zwolniony z matury z geografii z wynikiem 100 proc.), zdał międzynarodowy egzamin znajomości języka chińskiego (poziom HSK 1).

– Zespół „Skutek uboczny” w składzie: Kacper Lackowski, Bartosz Łobodziński (absolwent), Igor Czechowski. Finaliści Festiwalu Młodych Talentów „Nowa Energia 2021” w Szczecinie.

– Dominika Dąbrowska – wielokrotna laureatka zawodów w dwuboju olimpijskim, ma w swojej kolekcji łącznie 14 medali i 1 puchar. Zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego GPC WUAP 2020 Zalesie kat. do 48 kg do 15 lat.

– Iwo Borowiec – członek Kadry Narodowej Kadetów w zapasach w stylu klasycznym.

W roli gości specjalnych pojawiły się absolwentki II LO: dietetyk kliniczna Anna Roczon oraz dziennikarka „Nowego Tygodnia” Paulina Ciesielska. Inicjatorem wydarzenia jest nauczyciel Anna Martyniuk. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here