VI Kulturalne Uprawy Tarasowe

Już po raz szósty w Siedlisku Sobibór niezwykłe wydarzenie – Kulturalne Uprawy Tarasowe. W sobotę, 3 września, podczas wieczornego koncertu wystąpią gwiazdy polskich estrad.

– Serdecznie zapraszam na koncert wspominkowy, najprawdopodobniej jedyny taki w tej części kraju. Na chwilę przeniesiemy się w biało-czarne czasy, które za sprawą hitów muzycznych stawały się kolorowe. Do udziału w naszych VI Kulturalnych Uprawach Tarasowych w Sobiborze zachęcają przyjaciele tarasu, wyśpiewujący w nowych aranżacjach utwory takich tuzów muzycznych jak: Krystyna Prońko, Grzegorz Markowski z Perfektem, Andrzej Zaucha, Grzegorz Ciechowski, grupa Vox czy Maanam. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą czegoś do siedzenia, chociaż może okazać się to zbędne, gdyż nie będziecie chcieli wcale siedzieć, energia może rozsadzić taras, a wtedy będzie to już ostatni taki koncert – napisała w zaproszeniu organizatorka wydarzenia – Ewa Szeląg, właścicielka Siedliska Sobibór.
Reżyseria spektaklu: Wojciech Paszkowski. Wykonawcy: Jarosław Boberek, Krzysztof Cybiński, Anna Gajewska, Jacek Król, Barbara-Kurdej Szatan, Wojciech Paszkowski, Anna Sroka, Rafał Szatan, Magdalena Warzecha, Joanna Węgrzynowska. Muzyka: Jan Paszkowski, Piotr Kostrzewa, Konstanty Szemraj. Aranże: Wojciech Kostrzewa. Światło i dźwięk: Jarosław Rudnicki, Błażej Kalinowski.
Początek koncertu o godz. 20. Wstęp wolny.