W 36. Turnieju Ogniska TKKF Omega z okazji Święta Niepodległości

Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju z Patrykiem Stadnickim z ZUBR, najlepszym strzelcem turnieju

Już po raz 36. Ognisko TKKF Omega zaprosiło dzieci i młodzież, a także dorosłych do udziału w piłkarskim turnieju z okazji Święta Niepodległości.


W tegorocznych zmaganiach na Orliku przy SP nr 52 uczestniczyło dziewięć zespołów. W grupie młodszej wygrała ekipa Krety Team, która w finale pokonała FC Drzewce I 3:2. W grupie starszej pierwsze miejsce zajął ZURB, pozostawiając w pobitym polu Omegę i FLN LABEL.

– Po raz kolejny oddaliśmy wielki szacunek, tak od serca, tym najważniejszym wydarzeniom w dziejach naszej ukochanej Ojczyzny i bohaterom tamtych dni roku 1918 – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.

Organizatorzy dziękują za wsparcie: Urzędowi Miasta Lublin, NSZZ Solidarność Region Środkowo-Wschodni, IPN Oddział Lublin, Fundacjom Niepodległości i „Ruch Solidarności Rodzin” oraz Piotrowi Sakowi, szefowi OlimpTrofea.

Krety Team, najlepszy zespół w turnieju dzieci i młodzieży wystąpił w składzie: Maciej Daśko, Patryk Florek, Kacper Kołek, Dariusz Czernicki, Wojtek Wojtowski, Oskar Szafran, Krzysztof Jabłoński, Michał Kowalczyk i Kamil Białek

Turniej dla dzieci i młodzieży

o 1. miejsce: FC Drzewce I – Krety Team 2:3. Bramki: Szymon Świć 2 – Maciej Daśko, Oskar Szafran, Krzysztof Jabłoński.
o 3. miejsce: Legion Felin – FC Drzewce II 4:1
o 5. miejsce: WP WO Omega – FC Hopki 3:0
Najlepsi
zawodnik: Konrad Gawęda (Legion Felin) * strzelec: Maciej Daśko Krety Team) – 4 bramek * bramkarz: Patryk Błaszczak (WP WO Omega)

ZURB: Paweł Plak, Patryk Stadnicki, Robert Swić, Patryk Górski, Marek Górski, Grzegorz Wilk, Sylwester Rozdzialik, zwycięski zespół w grupie Open pozuje do pamiątkowego zdjęcia z Małgorzatą Stacharską, dyrektor SP nr 52

Turniej OPEN

Wyniki: ZURB – FLN LABEL 7:1 * ZURB – Omega 8:2 * Omega – FLN LABEL 6:4.
Końcowa kolejność: 1. ZURB 6 pkt. (bramki: 15-3), 2. Omega 3 (8-12), 3. FLN LABEL 0 (5-13).
NAJLEPSI
zawodnik: Dawid Adamczyk (FLN LABEL) * strzelec: Patryk Stadnicki (ZUBR) – 8 bramek * bramkarz: Paweł Plak (ZUBR).