W 9 dni uzbierali na karetkę

Tylko 9 dni potrzebowała zainicjowana przez KUL akcja zbierania środków na karetkę dla Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Darczyńcy przekazali na ten cel ponad 100 000 zł.


W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Bożego na oddziale zakaźnym hospitalizowani są najmłodsi pacjenci. Jednostce brakowało samochodu do transportu sanitarnego. Pojazd ułatwi teraz przewożenie materiałów biologicznych do testów na COVID-19 oraz do obsługi przez szpital izolatorium dziecięcego.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, członkom społeczności akademickiej KUL, przyjaciołom uniwersytetu i ludziom dobrej woli, którzy wsparli tę ważną inicjatywę – powiedział ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL. – Naszej zbiórki nie zamykamy. Szpital im. Jana Bożego można w dalszym ciągu wspierać. Każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na wskazany przez szpital cel, o czym państwa poinformujemy – dodał.

Aby dołożyć swoją cegiełkę do akcji „Jazda z Pomocą”, wystarczy wejść na stronę www.zrzutka.pl. EK

Zgodnie z prośbą i wskazaniem dyrekcji szpitala z zebranych środków zakupiony zostanie samochód do transportu sanitarnego Toyota PROACE VERSO. Cena pojazdu to 99 980 zł.