W centrum wszędzie zapłacisz

Ulica Dolnej Panny Marii włączona została do strefy płatnego parkowania

Do strefy płatnego parkowania włączona została ulica Dolna Panny Marii. Od niedawna obowiązuje tam abonament jak w podstrefie B – za pierwszą godzinę zapłacimy 2,50 zł; za drugą 3 zł; za trzecią – 3,60 zł, a za każdą następna – 2,50 zł.


– Ponad 40 nowych miejsc parkingowych na ul. Dolnej Panny Marii zostało włączonych do strefy płatnego parkowania, podstrefy B. Są one obsługiwane przez trzy parkomaty – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. Włączenie Dolnej Panny Marii do SPP to zła wiadomość dla lubelskich kierowców, którzy często stawiali tam swoje auta np. na czas załatwiania spraw w centrum miasta.

Przypomnijmy, że 1 kwietnia weszły w życie liczne zmiany w lubelskiej strefie płatnego parkowania. W podstrefach A i B opłaty są dużo wyższe niż przed tą datą. Na przykład w podstrefie A opłata za pierwszą godzinę wzrosła z 3 zł do 3,90 zł. Za drugą godzinę w podstrefie A płacimy teraz 4,60 zł (wcześniej 3,60 zł), a w podstrefie B – 3 zł (wcześniej 2,40 zł). 24-godzinny bilet w podstrefie A kosztuje 25 zł (podwyżka o 5 zł), a w podstrefie B – 20 złotych (również wzrost o 5 zł). Strefa działa o godzinę dłużej, bo do godziny 18.

To nie jedyne zmiany. Z dotychczasowej podstrefy B wydzielona została podstrefa C, która obejmuje m.in.: ul. Zamojską, ul. Rusałka, fragment ul. Bernardyńskiej, ul. Wyszyńskiego, ul. Wesołą, ul. Farbiarską czy ul. Miedzianą. W podstrefie C opłaty zostały na poziomie dotychczasowej podstrefy B.

Zwykły, miesięczny abonament (typu „A”) w podstrefie A kosztuje obecnie 220 złotych, w podstrefie B – 180 złotych, a w podstrefie C – 150 złotych. Abonament półroczny „typu A” w podstrefie A kosztuje tysiąc złotych, w podstrefie B – 850 złotych, a w podstrefie C – 750 zł. Abonament roczny typu „A” w podstrefie A kosztuje 1800 złotych, w podstrefie B – 1500 złotych, a w podstrefie C – 1300 złotych.

Grzegorz Rekiel