W Chełmskich Liniach Autobusowych bez zmian

Miasto stanowczo dementuje plotki o planach rzekomej rezygnacji Mariusza Chudoby z funkcji prezesa Chełmskich Linii Autobusowych. – Nadal pełni funkcję prezesa i nic się w tej kwestii nie zmieniło – komentuje Gabinet Prezydenta Chełma.

Wieści o rzekomej rezygnacji prezesa pojawiły się kilka tygodni temu. Nie do końca wiadomo było jednak, jaki miałby być powód tej rezygnacji. Niektórzy spekulowali, że może mieć to związek z koniecznością zapłacenia przez spółkę podatku VAT od darmowej komunikacji w mieście. Tyle że od ulgowego transportu spółka już odprowadzała podatek w minionych latach. A po odwołaniach udawało jej się odzyskiwać te pieniądze. Z informacji uzyskanych w magistracie wynika, że od lipca 2017 do lipca 2021 roku Urząd Skarbowy zwrócił spółce ponad 1,8 mln zł.

Ponieważ pieniądze pochodziły z rekompensaty wypłaconej spółce przez miasto, to wróciły do miejskiego budżetu. W okresie od września 2021 (tj. od momentu wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla wszystkich) do końca marca 2022 roku spółka musiała odprowadzić prawie 400 tys. zł VAT-u. I również stara się o zwrot tego podatku. Prezes M. Chudoba nie znalazł czasu na rozmowę z nami. Jednak w urzędzie miasta uzyskaliśmy zapewnienie, że – mimo pogłosek – nigdzie się nie wybiera. – Stanowczo dementujemy informacje na temat rzekomej rezygnacji. Pan Mariusz Chudoba w dalszym ciągu pełni funkcję prezesa Chełmskich Linii Autobusowych i nic się w tej kwestii nie zmieniło – informują urzędnicy z Gabinetu Prezydenta. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here