W ChSM wodomierze na koszt spółdzielcy

Koszt wymiany wodomierzy przeraził wielu mieszkańców Słonecznego. – Kosztowało mnie to ponad dwieście złotych, a to naprawdę sporo dla emeryta – mówi nasz rozmówca, mieszkaniec jednego z bloków Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Jak w tym powiedzeniu „płacz i płać”, zapłaciłem ponad dwieście złotych za wymianę czterech wodomierzy – ubolewa nasz Czytelnik, wskazując, że jego znajomej z domu jednorodzinnego pod Chełmem wymieniono wodomierze za darmo.

– Zgodnie z naszym regulaminem wodomierz to część instalacji należącej do lokatora, stąd koszty wymiany tych urządzeń są po jego stronie – mówi Maciej Cieślak, zastępca prezesa ChSM. – Dbając o to, aby wodomierze miały właściwą metrologię i aby nie odnotowywać „strat na wodzie” i różnic ze wskazaniami wodomierza głównego, ogłosiliśmy przetarg na wymianę wodomierzy. Po jego rozstrzygnięciu cena tych urządzeń i tak okazała się korzystna, teraz pewnie byłaby już wyższa. W innych spółdzielniach funkcjonuje to na podobnych zasadach, trudno nam się odnosić do tego, jak jest gdzie indziej.

To pewnie mało pocieszające tłumaczenia dla lokatorów ChSM, z których wielu musi się liczyć z każdą złotówką. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here