W Drugim cenią olimpijczyków

Pokazują, że udział w szkolnych olimpiadach to dopiero początek kariery. Ale już ten start, jest niezmiernie ważny w osiąganiu dalszych sukcesów.

– Na Forum Olimpijczyków w II LO zapraszani są uczniowie i absolwenci odnoszący sukcesy, pasjonaci różnych dziedzin: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, społecznych lub obywatelskich – mówi Anna Martyniuk, pomysłodawczyni i główny organizator tego przedsięwzięcia.

W tym roku, podczas trzeciego już Forum, udział wzięli uczniowie: Emilia Bartoszuk – finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej, Maciej Dubaj – finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Historycznej, Katarzyna Skimina – finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Paulina Żukowska – IV miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Polski w najwyższej klasie tanecznej A, Jakub Bochen – uczestnik wielu kursów pierwszej pomocy, m. in. Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, współzałożyciej Szkolnej Grupy Ratowniczej „Plazmalemma”, która w ubiegłorocznych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK zajęła II miejsce na etapie okręgowym, od czterech lat uczy się języka japońskiego, Kacper Kidała – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Fizyczne ścieżki”, którego organizatorami są: Polska Akademia Nauk oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Zaproszenie na Forum Olimpijczyków II LO otrzymała również Julia Łoś, która odnosi sukcesy w strzelectwie oraz absolwent – mec. Michał Bronisz, który ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a obecnie prowadzi w Chełmie kancelarię adwokacką. (mg)