W drużynie nie ma miejsca dla dwóch liderów

Do zakończenia rundy zasadniczej żużlowej Ekstraligi została jeszcze jedna seria spotkań, a na dobre rozgorzały już spekulacje, w jakich składach zespoły będą występowały w kolejnym sezonie. Bohaterem okna transferowego ma zostać lubelski Motor. Prezes Jakub Kępa wreszcie miał dogadać się z Bartoszem Zmarzlikiem. Pozyskanie obecnie najlepszego polskiego żużlowca dla lubelskiej drużyny oznaczać będzie jednak stratę innej gwiazdy, Duńczyka Mikkela Michelsena.

O ruchach transferowych w lubelskim Motorze obszernie na początku minionego tygodnia poinformował „Przegląd Sportowy”. Gazeta zasugerowała, że Mikkel Michelsen opuści lubelską drużynę, bo nie chce być w cieniu Bartosza Zmarzlika i głównie chodzi o pieniądze. Według informacji „PS” Polak dostał od Motoru propozycję kontraktu, który jest wart sporo ponad trzy miliony złotych. Duńczyk na tak lukratywną ofertę ze swojego klubu liczyć nie może.

Michelsen próbował się dogadać z włodarzami Motoru. Propozycja kontraktu miała opiewać na milion złotych za podpis pod umową oraz 11 tysięcy złotych za każdy zdobyty punkt. – Prezes Kępa ponoć wściekł się na Duńczyka, przyjmując tak wygórowaną ofertę jako obraźliwą. Kępa uniósł się honorem i zakończył kontraktową dyskusję z Michelsenem, mówiąc mu „do widzenia” – napisała gazeta.

Tylko, że Mikkel Michelsen na brak ofert narzekać nie może. Duńczyka w swoim składzie chciałby mieć m.in. Zooleszcz GKM Grudziądz oraz zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa. Zdaniem „PS” Michelsen ostatecznie trafi do częstochowskiego klubu, który zgodził się na zapłacenie 900 tysięcy złotych za podpis oraz 9 tysięcy złotych za punkt.

Ewentualna możliwość odejścia z Motoru Michelsena wzbudziła spore oburzenie wśród lubelskich kibiców, którzy w mediach społecznościowych w komentarzach nie przebierają w słowach.

– Po co zmieniać całkowicie zespół, jeśli to co jest działa dobrze. Zmarzlik to pomyłka – napisała na jednej z kibicowskich grup Dorota Mamińska – Szuwar.

Zbigniew Kotyłło, znany lubelski artysta, od lat wielki fan sportu żużlowego, też wyraził swoje niezadowolenie: A ja nie mam sympatii dla Bartusia i nie widzę potrzeby by jeździł dla Lublina… Mikkel musisz zostać!!! – zaapelował.

– Jak dla mnie drużyna bez Mikkela traci, przecież to kręgosłup drużyny. Teraz zaczął wchodzić na najwyższy poziom i będzie coraz lepszy. Mam nadzieję że to się nie sprawdzi – napisał z kolei Piotr Woliński, inny z kibiców Koziołków.

Wczoraj lubelski zespół w meczu na szczycie Ekstraligi zmierzył się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. BAS

PGE EKSTRALIGA

13. kolejka

22 lipca: Arged Malesa Ostrów – For Nature Solutions Apator Toruń 43:47 * Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz 66:24.

Niedzielne mecze (24 lipca): Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno oraz zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.

1. Motor 12 28 (5) +148
2. Włókniarz 12 18 (4) +106
3. Stal Gorzów 12 17 (3) +79
4. Apator Toruń 13 17 (3) +2
5. Betard Sparta 13 15 (2) +58
6. Fogo Unia Leszno 12 15 (1) +2
7. GKM Grudziądz 13 9 (1) -140
8. Arged Malesa 13 0 -255

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej 5 sierpnia: Fogo Unia – zielona-energia.com Włókniarz, ZOOleszcz GKM – Arged Malesa.

7 sierpnia: For Nature Solutions Apator – Betard Sparta, Motor – Moje Bermudy Stal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here