W Gnieźnie to był jedynie wypadek przy pracy

W sobotnim meczu lubelską drużynę poprowadził dotychczasowy II trener, Piotr Dropek. Monika Marzec, po porażce w Gnieźnie, złożyła w ubiegły poniedziałek rezygnację z funkcji trenera pierwszego zespołu MKS FunFloor

W ostatnim meczu w 2022 roku, przed własną publicznością, szczypiornistki MKS FunFloor Lublin rozbiły w sobotę, w hali Globus Start Elbląg 35:19. Lublinianki tym samym udowodniły, że wpadka przed tygodniem w Gnieźnie z beniaminkiem i porażka po rzutach karnych, była jedynie wypadkiem przy pracy.

Przegrana z MKS PR URBIS miała jednak swoje konsekwencje i wcale nie chodzi o to, że prowadzące w tabeli Zagłębie Lubin kolejny raz powiększyło przewagę nad lubelską ekipą. W poniedziałek zespół MKS FunFloor stracił swoją trenerkę Monikę Marzec, która zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

Zarząd klubu zadecydował, że na razie zespół prowadzić będzie Piotr Dropek, dotychczasowy II trener. Jego debiut w nowej roli wypadł niezwykle okazale. Lubelskie szczypiornistki nie miały w sobotę najmniejszych problemów z pokonaniem Startu Elbląg, który tylko na samym początku próbował nawiązać z nimi walkę. W 7. minucie drużyna gości przegrywała zaledwie jedną bramką (2:3). Przez kolejnych 13 minut do siatki trafiały jednak tylko lublinianki. W 20. minucie MKS FunFloor wygrywał już różnicą 10 goli – 12:2!

MAG

MKS FunFloor Lublin – Start Elbląg 35:19 (15:7)

MKS: Gawlik 1, Sarnecka – Szynkaruk 5, D. Więckowska 5, Achruk 4, Płomińska 4, Masna 4, Roszak 3, Pietras 3, Noga 3, Portasińska 2, Andruszak 1, Rebicova, Tatar.

Start: Ciąćka, Hypka – Gęga 5, Weber 5, Głębocka 3, Stapurewicz 3, Szczepanik 2, Kostuch 1, Owczarek, Stefańska, Knezevic, Costa, Tarczyluk.
Kary: MKS FunFloor – 8 minut, Start – 8. Sędziowali: Lubecki (Ustrzyki Dolne), Pieczonka (Krosno). Widzów: 1450.

Pozostałe mecz 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

MKS Zagłębie Lubin – MKS PR URBIS Gniezno 40:24 (21:12) * Młyny Stoisław Koszalin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:36 (17:18) * KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław odbędzie się 7 grudnia * KPR Ruch Chorzów – Galiczanka Lwów przełożony na 23 grudnia.

1. Zagłębie 8 24 253-171
2. MKS FunFloor 8 19 231-194
3. Piotrcovia 8 18 236-214
4. Kobierzyce 7 15 216-171
5. Galiczanka 7 12 198-203
6. Start 8 12 211-235
7. JKS Jarosław 7 6 170-189
8. Koszalin 8 6 206-230