W godzinę złapali sześciu piratów

Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a czterej inni zostali ukarani mandatami. A wszystko to wydarzyło się w ciągu zaledwie godzinnej kontroli drogówki w miejscowości Suchodoły.

W czwartek krasnostawska drogówka prowadziła kontrolę prędkości na drodze w miejscowości Suchodoły (gmina Fajsławice), określonej jako „miejsce zagrożenia” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. – Zaledwie przez jedną godzinę prowadzenia pomiarów krasnostawscy policjanci odebrali prawa jazdy dwóm kierowcom. Jechali oni w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h.

Rekordzista pędził samochodem osobowym marki Honda 113km/h. Mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta naliczone zostało po 10 punktów karnych – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Do niechlubnej statystyki jadących za szybko, dołączyło w ciągu godziny te czterech innych kierowców. – To nie koniec kontroli w tym miejscu.

Ich priorytetem jest wyeliminowanie zgłoszonego w tym miejscu zagrożenia „Przekraczania dozwolonej prędkości” – co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze – dodaje rzecznik. (k)