W Gotówce jak w średniowieczu

– Gmina chwali się remontami wiejskich domów kultury, jakichś siłowni, z których nikt nie korzysta, a my zastanawiamy się codziennie czy w ogóle dojedziemy do naszych domów – żali się mieszkanka Gotówki w gminie Ruda-Huta.

W ubiegłym tygodniu skontaktowała się z nami poddenerwowana mieszkanka Gotówki w gminie Ruda-Huta. – To, co się dzieje z gminną drogą, przy której mieszkamy, to jest jakiś ponury żart – rozpoczęła. – Prawdziwymi szczęściarzami są ci, którzy mieszkają przy ulicy, na której jest asfalt. My mamy rozłażącą się ziemię, zapadliska zalewane wodą. Czasem jest tak źle, że da się tędy przejechać tylko traktorem.

Niejedna osoba uszkodziła tu już zawieszenie w swoim aucie – dodaje. Mieszkanka Gotówki alarmuje, że z powodu złego stanu drogi może w końcu dojść do tragedii. – Strażacy wielkim wozem jeszcze do nas dojadą, ale czy uda się to karetkom? Mam wątpliwości – mówi. Czytelniczka ma żal do władz gminy Ruda-Huta. – Wójt chwali się często wyremontowanymi wiejskimi domami kultury czy budową siłowni na świeżym powietrzu, z których nikt nie korzysta, a my nie możemy doczekać się w XXI wieku na porządną drogę.

Zwróciliśmy się do władz gminy z prośbą o komentarz. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here