W jednym miejscu budują, w drugim niszczą

Mieszkańcy osiedla Rejowiecka-Włodawska poskarżyli się na kierowców ciężarówek, którzy manewrują na ich wąskich uliczkach, rozjeżdżając drogi i niszcząc chodniki. Ich zdaniem to auta firm remontujących ulicę Rejowiecką. Ale duża budowa trwa także przy ul. Ceramicznej.

Zdjęcia obok pokazują, jak wygląda chodnik u zbiegu ulic Paskowej i Kraszewskiego po tym, jak przejechała po nim ogromna ciężarówka. A fotografie zrobili mieszkańcy, którym zaczyna doskwierać ciężki transport po wąskich uliczkach ich osiedla. – Wszyscy się cieszą z remontu ulicy Rejowieckiej, ale nikt nie patrzy, że przy okazji niszczone są boczne ulice na naszym osiedlu. Czy wykonawca remontu poprawi to, co zepsuł? Komu mamy zgłaszać takie przypadki? – pytają.

Przekazaliśmy to pytanie miejskim urzędnikom.

Dominik Gil z Urzędu Miasta Chełm odsyła mieszkańców do policji. – Naruszenia związane z łamaniem ograniczeń tonażowych w ruchu pojazdów należy niezwłocznie zgłaszać do służb, które mają podstawę prawną do podjęcia interwencji i ukarania kierowcy – informuje.

Ale dodaje też, że zdjęcie czy nagranie wideo z widocznymi numerami rejestracyjnymi pojazdu jest dostateczną podstawą do podjęcia działań nie tylko przez służby mundurowe, ale także i urząd. Jeśli taki materiał trafi do departamentu inwestycji i rozwoju Urzędu Miasta, ułatwi wyegzekwowanie naprawy bądź zwrot kosztów przywrócenia infrastruktury do pierwotnego stanu od kierowcy lub firmy odpowiedzialnej za zniszczenia.

– Miasto podjęło już działania adekwatne do posiadanych na tę chwilę informacji. Do komendanta Straży Miejskiej w Chełmie i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Chełmie zwrócono się o podjęcie działań prewencyjnych poprzez skierowanie w tamten rejon większej liczby patroli. Wystąpiono również do wykonawcy przebudowy DK12, firmy Budimex, z prośbą o ustosunkowanie się do podjętej interwencji.

Należy przy tym zauważyć, że poza przebudową DK12 w pobliżu prowadzone są także prace budowlane przy ulicy Ceramicznej, przy której z kolei działają różne firmy z branży budowlanej czy transportowej generujące ruch pojazdów ciężarowych. Dlatego bez numerów rejestracyjnych pojazdu ustalenie sprawcy będzie trudne – dodaje D. Gil. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here