W kolejnych startach będzie lepiej

W miniony weekend zawodnicy LKSW Dan Świdnik uczestniczyli w czeskiej Ostrawie w kolejnej edycji turnieju taekwondo ITF Moravia Open. Pierwszy dzień zawodów, w którym startowali juniorzy młodsi, starsi i seniorzy, przyniósł danowcom cztery medale.


Reprezentacja LKSW Dan Świdnik, która od kilku lat regularnie uczestniczy w tej imprezie, zalazła się w gronie kilku polskich klubów startujących, obok ekip z Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny oraz Słowenii w zawodach.

Pierwszy dzień turnieju, w którym startowali juniorzy młodsi, starsi i seniorzy, przyniósł danowcom cztery medale. Brązy w walkach i układach seniorów zdobył Daniel Marciszkiewicz, srebro w walkach kadetów młodszych Daniel Cur, a brąz w walkach wśród juniorek starszych Emilia Szalak. Tym razem na podium nie udało się stanąć Michałowi Markowskiemu i Michałowi Żołędziowi.

– Pierwszy dzień turnieju nie do końca ułożył się po naszej myśli – przyznaje główny szkoleniowiec klubu Piotr Bernat. – Medale to jedno, liczyliśmy jednak na lepsze występy, gdyż w zdobyciu krążków pomogło nam szczęśliwe losowanie. Turniej w Ostrawie to dla nas start typowo kontrolny, część zawodników wystąpiła w połączonych – wyższych niż zwykle kategoriach i dla niektórych rywale byli zwyczajnie za mocni, gdyż poziom rywalizacji był naprawdę dobry. Najbliżej oczekiwań wystąpiła Emilia Szalak, która stoczyła pojedynek z silną zawodniczką kadry Czech. W każdym razie zamierzamy wyciągnąć wnioski z występu i pokazać się lepiej w kolejnych tegorocznych startach.

W drugim dniu imprezy rywalizowały dzieci, młodzicy i kadeci. W tych grupach wiekowych barwy LKSW Dan reprezentowała jedenastka zawodników. Rywalizacja zakończyła się już po zamknięciu tego numeru „Nowego Tygodnia”, więc do startów młodszych danowców powrócimy w kolejnym wydaniu. LKSW Dan w Ostrawie reprezentowała także trójka naszych sędziów – w gronie tym znaleźli się Małgorzata Ciesielska, Adrianna Skowrytko i Piotr Żołędź.