W końcu będzie gładko i bezpiecznie

Chełmskie starostwo rozpoczęło modernizację drogi powiatowej Ruda-Kolonia – Ruda-Opalin – Rudka. – W końcu! czekaliśmy na to latami. Jazda tędy to było prawdziwe wyzwanie – komentuje nasz Czytelnik z gminy Ruda-Huta.

O przebudowę wspomnianej drogi powiatowej mieszkańcy gminy zabiegali od lat.
– Droga ta ma kilka kilometrów i w wielu miejscach rozpada się – alarmował kilka tygodni temu nasz Czytelnik z gminy Ruda-Huta. – Są tak dziurawe odcinki, że aby je przejechać, trzeba zwalniać do 20-30 km/h. I tak jest od lat – opowiadał. Traf chciał, że sygnał, który otrzymaliśmy od mieszkańca gminy zbiegł się z przygotowywaną przez chełmskie starostwo dużą inwestycją, na którą składa się modernizacja trzech dróg: Nowiny – Rudka, Srebrzyszcze – Gotówka i Ruda-Kolonia – Rudka.

Przebudowa tej ostatniej rozpoczęła się kilkanaście dni temu. Starostwo zapewnia, że prace przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale i do poprawy dostępności do terenów inwestycyjnych. Modernizacja odcinka między Rudką-Kolonią a Rudą obejmuje: przebudowę drogi na odcinku o długości łącznie 6445 m i szerokości 6 m, budowę zatoki postojowej, wykonanie zjazdów, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami, a także wydzielenie przejść dla pieszych wraz z ich doświetleniem. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Prace wykonuje firm B.G. Construction z gminy Wierzbica. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here