W końcu ma być bezpieczniej

Po kilku latach starań mieszkańcy gminy Sawin mogą odetchnąć z ulgą. Na drodze wojewódzkiej, w pobliżu cmentarza, w końcu powstaje bezpieczne przejście dla pieszych.

Tuż przed końcem 2021 r. rada gminy Sawin podjęła uchwałę „w sprawie przyjęcia zarządzania drogami powiatowymi nr 1717L i 1821L celem budowy przejścia dla pieszych”. Ma ono powstać w niezwykle ruchliwym miejscu, w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 812 z drogami powiatowymi Urszulin – Sawin i Sawin – Ruda. Przy okazji gmina wykona chodniki prowadzące do pasów. To bardzo dobra wiadomość.

Mieszkańcy Sawina od lat alarmowali, że miejscowość przedzielona jest drogą wojewódzką na dwie części a nie ma żadnego przejścia, po którym można bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. – Ludzie dosłownie biegali między samochodami – mówi nam mieszkaniec Sawina.

W sprawie powstało wiele petycji i w końcu przyniosły one zamierzony efekt. Dzięki staraniom wójta Dariusza Ćwira oraz dobrej współpracy gminy Sawin z zarządem województwa lubelskiego, starostwem chełmskim oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich, wspomniane przejście właśnie powstaje. Realizatorem zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Gmina Sawin dołoży do inwestycji 50 procent wartości zadania, które opiewa na ok. 90 tys. zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here