W końcu po równym

Dobiegają końca prace budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Zawadówce (gm. Urszulin). Wykonano już prace przygotowawcze i podbudowę szosy. Obecnie rozkładana jest nawierzchnia asfaltowa, a do końca czerwca wykonane zostaną prace na poboczach oraz oznakowanie.

Przebudowa drogi w Zawadówce współfinansowana jest z budżetu Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, operacja typu Budowa lub modernizacja dróg lokalnych objętych PROW na lata 2014-2020, z którego gmina Urszulin uzyskała 63,63% dofinansowania kosztów co stanowi kwotę 680 252,00 zł.
– Inwestycje drogowe są dla nas bardzo ważne – mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin.

– To ten typ inwestycji, który pozwala nie tylko poprawić komfort podróżowania, ale też napędza rozwój całych miejscowości. Jesteśmy w chwili obecnej na końcowym etapie prac na drogach w Zawadówce, Dębowcu i Przymiarkach. Łącznie w ramach PROW na lata 2014-2020 wykonamy ponad 5,5 kilometra dróg asfaltowych. Ale to nie koniec. W tym roku mamy już zrobiony pierwszy etap prac na ul. Modrzewiowej i Nowej w Urszulinie oraz przy osiedlu mieszkaniowym na ul. Chełmskiej. Przygotowujemy też inwestycje na kolejne drogi m. in.: w Babsku, Dębowiec – Kozubata, Grabniak – Uściwierz oraz w Wytycznie – wylicza wójt. (b)