W kosza i siatkę grają najlepiej w Lublinie

Medaliści lubelskiej Licealiady w siatkówce chłopców

Przed zawieszeniem w czwartek zajęć szkolnych, a także rywalizacji w rozgrywkach sportowych dzieci i młodzieży zdążyliśmy w ubiegłym tygodniu poznać jeszcze medalistów lubelskiej Licealiady w siatkówce chłopców oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.

Poniedziałkowe zawody w piłce siatkowej, rozgrywane w hali przy Al. Zygmuntowskich, wygrało Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego, które w finale pokonało 2:1 V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Brązowy medal, również po zwycięstwie 2:1 nad broniącymi wywalczonego przed rokiem tytułu uczniami Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacińskiego, zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej mistrzyniami w siatkówce zostały uczennice II LO, które w finale pokonały ALMS, a brązowy medal po zwycięstwie z ZS nr 1 z Podwala przypadł V LO.

Nagrody medalistom Licealiady w siatkówce chłopców wręczyli: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz Jacek Rutkowski, prezes Towarzystwa Piłki Siatkowej i Krzysztof Iwańczuk, szef Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt po raz drugi z rzędu najlepsza okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 43. W finale podopieczne trenera Krzysztofa Fita, na co dzień trenujące w UKS 43 i AZS UMCS, mistrzynie województwa z ubiegłego roku, pokonały 60:25 drużynę SP nr 21. Brązowy medal wywalczyła SP nr 30. Czwarte miejsce zajęła SP nr 52.

Medale i puchary młodym uczennicom-koszykarkom wręczyli: Sylwester Kwaśniewski, kierownik referatu ds. kontroli i nadzoru nad stowarzyszeniami i związkami sportowymi w Urzędzie Miasta Lublin oraz Stanisław Stoń, prezes Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie.

Kolejne finały rozgrywek szkolnych w Lublinie, a także wojewódzkich ze względu, na pojawienie się przypadków zarażenia koronawirusem od 11 marca zostały zawieszone do odwołania. KB

Najlepsze drużyny lubelskich finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt