W Krasnymstawie kręcili film

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy, działający przy II LO w Krasnymstawie oraz Krasnostawskim Domu Kultury, zrealizowali letni projekt „Kręćmy film!”.

Koordynatorem projektu była Ewa Magdziarz, opiekun MDKF-u i lokalny lider Filmoteki Szkolnej, a opiekunem artystycznym aktor Grzegorz Emanuel. W przedsięwzięciu wzięło udział ok. 20 osób, uczniów SP w Zamościu, SP w Gorzkowie, II LO w Krasnymstawie, I LO w Lublinie oraz studenci z Lublina i Krakowa. – W czasie projektu kręcony był krótkometrażowy film „Urodziny” według scenariusza opracowanego przez Ilonę Kalamon i Zofię Kędrę pod opieką Grzegorza Emanuela. W filmie trudne relacje w rodzinie ukazane są z perspektywy dziecka – mówi Ewa Magdziarz. W rolę Klary wcieliła się Zofia Zielińska, jej matkę zagrała Julia Gleń.

Operatorem był Karol Sawczuk – absolwent II LO w Krasnymstawie, który w projekcie wziął udział już po raz siódmy. Członkowie zespołu filmowego to także Bartłomiej Magdziarz, Ilona Kalamon, Katarzyna Kurek, Julia Urbańska, Weronika Gumieniak, Karolina Szydłowska, Aleksandra Węcławek, Zuzanna Pitucha, Paweł Kurek, Agata Drozd, Andrzej Szałaj, Marcin Rudzki, Filip Rybczyński, Mateusz Liśkiewicz, Paweł Goncikowski. Opiekunami zdjęć byli E. Magdziarz i Piotr Zieliński – nauczyciele II LO. Ósma edycja „Kręćmy film!” zakończy się dopiero wiosną 2019 r. W czasie 3 Festiwalu „Kręćmy film!” organizowanego przez II LO będzie można obejrzeć efekty wakacyjnej pracy, czyli premierowy pokaz filmu „Urodziny”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here