W maju – Zakarpacie

Chełmski Klub Podróżników Stowarzyszenia WeRwA zaprasza na wycieczkę do Lwowa oraz w mało znane, aczkolwiek niezwykle malownicze Zakarpacie. Termin wyjazdu to 11 maja, powrót – 14 maja, a relacja z podróży ukaże się w kolejnym wydaniu „Nowego Tygodnia”.

Po przyjeździe na miejsce rozpocznie się zwiedzanie pięknego miasta, jakim jest Lwów. Tam też, w hotelu położonym w samym centrum miasta, zaplanowano pierwszy nocleg. Uczestnicy wycieczki będą mogli zatem nie tylko poznać Lwów oczami przewodnika, ale też sami wyruszyć na wieczorne spacery po lwowskich uliczkach – na własną rękę zapoznać się z ofertą tamtejszych knajpek i rozkoszować się urokiem lwowskiej starówki. Głodni kultury będą mogli spędzić ten miły wieczór na spektaklu w słynnej lwowskiej operze.
Następnego dnia turyści ruszą do malowniczego Zakarpacia. W programie m.in. zwiedzanie pięknego szeptu Karpat, czyli wodospadu Szepit, najpiękniejszego jeziora górskiego Karpat Ukraińskich – Synewir, rezerwatu biosfery UNESCO – Dolina Narcyzów oraz wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Makowicę. Oprócz tego podziwianie wielu atrakcyjnych widoków po drodze i możliwość oddechu pełną piersią świeżym, górskim powietrzem – dla amatorów, i nie tylko, coś wspaniałego.
Organizatorzy wyprawy zaplanowali również zwiedzanie Beregowa, Mukaczewa, Użgorodu, Chustu i Czynadijewa i prawdziwą ucztę dla podniebienia – degustację serów, wina i wód mineralnych. Wśród pozostałych atrakcji znajdują się również zwiedzanie centrum wikliniarstwa „Iza”, miejscowości dziesięciu muzeów Kołoczawa, ruin zamku Templariuszy w Seredniem, etc.
Droga powrotna będzie wiodła poprzez ukraińską stronę Bieszczadów, w tym przez miejscowość Sianki, gdzie znajdują się źródła Sanu. A ostatni przystanek na mapie to gratka dla każdej kobiety – zakupy w jednym z lwowskich marketów.
Termin wycieczki to 11-14 maja (wyjazd w godzinach porannych z Chełma), a koszt to jedyne 630 zł. W cenie transport, noclegi, pełne wyżywienie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka pilota, usługi przewodnickie i ubezpieczenie. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące wycieczek i zapisów dostępne są na Facebooku (wystarczy wpisać „Chełmski Klub Podróżników” lub „Stowarzyszenie WeRwA”), w sklepie „Metro” przy ul. Pijarskiej 5, a także pod numerem telefonu: 502 342 117. Zapraszamy! (opr. pc)