W meczu z rezerwami Pasów świdnickiej Avii zabrakło szczęścia

Od wyjazdowej porażki 0:1 z rezerwami Cracovii rozpoczęli kolejny sezon w trzeciej lidze piłkarze Avii Świdnik. O przegranej podopiecznych trenera Łukasza Mierzejewskiego w sobotniej potyczce zadecydował rzut karny, który w 65. minucie na zwycięskiego gola zamienił Tomasz Bała.

Avia na tle „Pasów”, w których tym razem nie było wzmocnień zawodnikami z pierwszej, ekstraklasowej drużyny (ci, po zdobyciu w Lublinie Pucharu Polski udali się na zasłużone urlopy), zaprezentowała się zupełnie nieźle, zwłaszcza do przerwy. To podopieczni trenera Mierzejewskiego pierwsi stworzyli niezłą bramkową sytuację – w 10. minucie Eryk Ceglarz strzelił z 15 metrów, ale niecelnie – i to świdniczanie w pierwszej połowie mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia od rywali. Dwukrotnie na bramkę Filipa Majchrowicza uderzał  między innymi Bartosz Mroczek, a raz Paweł Uliczny.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 67. minucie. Obrońca Avii Rafał Kursa wpadł na Viniciusa i… arbiter podyktował „11”. Karnego na gola zamienił Bała. Avia próbowała za wszelką cenę wyrównać. Niestety, nie udało się, choć było bardzo blisko. W 84. minucie po strzale Damiana Szpaka, Krystian Bracik wybił piłkę z linii bramkowej. W 90. minucie futbolówka po główce B. Mroczka odbiła się od poprzeczki!

Pozostałe spotkania 1. kolejki III ligi gr. 4:

Siarka Tarnobrzeg – Wisłoka Dębica 0:1 (Dawid Sojda 19) * Wisła Puławy – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (Emil Drozdowicz 67, Adrian Paluchowski 86 – Rafał Dusiło 4) * Sokół Sieniawa – KSZO 1929 Ostrowiec Św. 3:1 (Daquan King 24, Kacper Drelich 36, Łukasz Mazurek 71 – Szymon Stanisławski 56) * Orlęta Radzyń Podl. – Podlasie Biała Podl. 2:1 (Karol Kalita 23, Maciej Wojczuk 56 – Gabriel Mierzwiński 88). Niedzielne mecze: Lewart Lubartów – Podhale Nowy Targ, Wisła Sandomierz – Chełmianka, KS Wiązownica – Hetman Zamość, Stal Kraśnik – Korona II Kielce i ŁKS Łagów – Jutrzenka Giebułtów zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

Cracovia II Kraków – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Cracovia II: Majchrowicz – Pituła, Bracik, Stachera, Ziemnik – Zaucha, Malisz, Ożóg (77 Supryn) Vinicius (77 Matheus) – Bała (83 Bociek), Wiśniewski.
Avia: Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Mykytyn (46 Białek) – Wójcik, K. Mroczek, B. Mroczek, Niewęgłowski, Uliczny (75 Szpak) – Ceglarz, Maluga
Bramka – Bała 67 z karnego. Żółte kartki: Bała, Ożóg, Matheus (C.) oraz B. Mroczek, Kursa (A.). Sędziował: Gerard Gawron (Mielec). Widzów: 200.