W moment do Niedrzwicy

Ruszyła budowa kolejnego odcinka trasy ekspresowej S19. Tym razem chodzi o fragment od Lublina do Niedrzwicy Dużej.


– Cieszę się ogromnie, że uczestniczymy w historycznej chwili otwarcia komunikacyjnego województwa lubelskiego. Zrobiliśmy już to 6 września, bo doprowadziliśmy drogę ekspresową w kierunku Warszawy, aż do położonego w woj. mazowieckim, Garwolina. Wszyscy to zauważamy, bo świetnie nam się jeździ – powiedział Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty ruszyły prace w terenie. W uroczystości, oprócz wojewody, wzięli udział m.in. Lech Sprawka, poseł Prawa i Sprawiedliwości; Marek Wojciechowski (PiS), radny województwa lubelskiego oraz Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek od Lublina do Niedrzwicy Dużej ma 12 kilometrów długości. Wartość projektu wynosi około 312 milionów złotych.

Budowa S19 trwa już na czterech z sześciu odcinków na terenie województwa lubelskiego. Z pierwszych odcinków kierowcy mają skorzystać w połowie 2021 roku, a z całej trasy między Lublinem a Sokołowem Małopolskim koło Rzeszowa w połowie 2022 roku. Opr. GR