W MPGK będzie nowy prezes

Tomasz Pomiankiewicz zostanie prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie – ustaliliśmy nieoficjalnie. Stanowisko obejmie w ciągu kilku najbliższych dni.


Tomasz Pomiankiewicz przez wiele lat był związany z Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami. Spółkę tę tworzył Marcin Czarnecki i kierował nią przez blisko 15 lat. Gdy w styczniu 2019 r. obejmował fotel prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, w PGO zastąpił go właśnie Pomiankiewicz.

Z początkiem 2020 roku MPGK połączyło się z PGO, a Pomiankiewicz został dyrektorem sprzedaży i prokurentem. Należał do grona najbardziej zaufanych współpracowników zmarłego ponad miesiąc temu prezesa Marcina Czarneckiego.

Jak ustaliliśmy, na bieżący tydzień zostało zaplanowane posiedzenie rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Jej członkowie podejmą uchwałę o powołaniu Tomasza Pomiankiewicza na stanowisko prezesa zarządu. Propozycję objęcia tej funkcji przed kilkoma dniami złożył mu prezydent Chełma, Jakub Banaszek. O tym, że to właśnie Pomiankiewicz ma największe szanse na prezesurę w największej miejskiej spółce, pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here