W Ostródzie bez bramki i punktów

O ile obrońcy Motoru w obecnym sezonie spisują się jeszcze w miarę przyzwoicie (13 straconych goli w 11 meczach), o tyle gra napastników jest fatalna. Mniej goli od lubelskiego zespołu zdobył jedynie Znicz Pruszków

Piłkarze lubelskiego Motoru nie poszli za ciosem i nie odnieśli w sobotę, drugiej z kolei, a trzeciej w rozgrywkach II ligi wygranej. W sobotę podopieczni trenera Mirosława Hajdy (jak długo jeszcze będzie prowadził zespół?) przegrali 0:1 w Ostródzie z Sokołem. Motorowcy w 11 meczach zgromadzili dotychczas zaledwie 11 punktów i zajmują w tabeli dopiero 15 miejsce. Za chwilę mogą znaleźć się na pozycji spadkowej.

Motor kolejny raz zawiódł. W lubelskim zespole brakuje armat z przodu. Sobotni mecz w Ostródzie był trzecim wyjazdowym, a czwartym w rozgrywkach w tym sezonie, w którym motorowcy nie potrafili zdobyć gola.

Gospodarze zwycięską bramkę strzelili tuż po przerwie. W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojciecha Kalinowskiego, w zamieszaniu w polu karnym piłkę do lubelskiej siatki skierował Krzysztof Wicki.

Od 68. minuty motorowcy grali w „10”, za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Marcin Michota.

Chwilę później Motor od utraty kolejnego gola uchronił Sebastian Madejski, który po świetnej akcji Sokoła obronił strzał Tomasza Gajdy. Tuż przed końcem regulaminowego czasu sposobu na golkipera z Lublina nie potrafił znaleźć także Konrad Andrzejczak.

W tym tygodniu lublinian czekać będą aż dwa mecze, oba u siebie. W środę, 18 listopada, zmierzą się na Arenie Lublin w zaległym spotkaniu z Bytovią Bytów (godz. 17:00), w niedzielę w 14. kolejce zagrają z Hutnikiem Kraków (19:00). MAG

Sokół Ostróda – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Sokół: Niezgoda – Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz – Gajda, Brzuzy, Żwir, Święty (46 Zalewski), Kalinowski (69 Andrzejczak) – Wolny.

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki, Wawszczyk, Michota – Kunca (58 Moskwik), Kumoch (75 Rak), Duda, Swędrowski, Ceglarz (72 Wójcik) – R. Król (75 Świderski).

Bramka – Wicki 52. Żółte kartki: Mazurowski, Święty, Brzuzy, Dobosz, Zimmer, Żwir (S.) oraz Duda, Michota (M.). Czerwona kartka: 68. minuta Michota (M.) – za drugą żółtą. Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.