W Paryżu oglądały na żywo w akcji Kamila Syprzaka, gwiazdę PSG!

Młode zawodniczki MKS Lublin oglądały w sobotę w Paryżu w akcji jednego z najlepszych kołowych na świecie, reprezentanta Polski w piłce ręcznej, gwiazdę PSG – Kamila Syprzaka!

Zespół MKS Lublin, prowadzony przez trener Małgorzatę Rolę pojechał na kilkudniowy wyjazd do stolicy Francji, bo wygrały ogólnopolski konkurs Sypa Challenge, organizowany przez Stowarzyszenie Kamila Syprzaka for Kids.

W Paryżu lublinianki miały okazję spotkać się ze znakomitym zawodnikiem już podczas piątkowego treningu w hali Pierre de Coubertaina, gdzie na co dzień o punkty rywalizuje PSG.  Trenowały z francuskimi dziećmi ze szkoły międzynarodowej, w której nauczany jest język polski.

Kamil Syprzak wraz żoną Dagmarą, która koordynowała całą akcję Sypa Challenge, zaprosili młode szczypiornistki także na zwiedzanie stolicy Francji m.in. wyprawę statkiem po Sekwanie.

Kulminacyjnym punktem pobytu było sobotnie ligowe spotkanie PSG z Créteil. Dość długo w derby Paryża wynik oscylował wokół remisu. W drugiej połowie, za sprawą świetnie dysponowanego Polaka, PSG odskoczyło rywalom. Ostatecznie Syprzak i spółka wygrali 35:26, a polski kołowy z 12 trafieniami był najskuteczniejszym strzelcem spotkania. BAS