W piątek przetną wstęgę

Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalne w Izbicy w piątek 27 maja oficjalnie rozpocznie swoje funkcjonowanie. Otwarcie placówki burmistrz miasta i gminy Jerzy Lewczuk połączył z Dniem Samorządu Terytorialnego.

Jerzy Lewczuk, burmistrz Izbicy, nie ma żadnych wątpliwości, że taka inwestycja była potrzebna. Jak sam mówi, to miejsce będzie tętnić życiem. Budowa Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalnego rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Wszystkie prace właśnie dobiegły końca. Całość kosztowała 5 415 254 zł, z czego 317 742 zł wydano na zakup wyposażenia. Inwestycję samorząd sfinansował z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Izbica dostała 3 880 626 zł. Pozostałą kwotę dołożyła z własnego budżetu.

– Izbica nie miała dotąd swojego ośrodka kultury, dlatego też uznałem, że musimy wybudować centrum kulturalne z prawdziwego zdarzenia – mówi Jerzy Lewczuk, burmistrz miasta i gminy Izbica.

Gminny Ośrodek Kultury od lat działa w Tarnogórze. – I dalej będzie prężnie działał. Dążyłem natomiast do tego, by Izbica również miała miejsce, gdzie będą realizowane różne formy kultury. W nowym budynku swoje miejsce znajdzie też Biblioteka Gminna. Jest też część wydzielona dla potrzeb OSP w Izbicy. Jestem przekonany, że mieszkańcy naszego miasteczka w nowym Centrum Turystyczno-Edukacyjno-Kulturalnym coś dla siebie znajdą. Stworzyliśmy też doskonałe warunki dla Koła Gospodyń Wiejskich – podkreśla burmistrz Lewczuk.

W piątek 27 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego nastąpi uroczyste otwarcie Centrum. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here