W pierwszym sparingu przed nowym sezonem Avia pokonała Chełmiankę

W pierwszej grze kontrolnej przed nowym sezonem świdnicka Avia pokonała Chełmiankę 2:0.Bramki zdobyli Piotr Prędota (na zdjęciu z lewej) oraz Wojciech Białek

Piłkarze świdnickiej Avii, przygotowujący się do rozgrywek III ligi, mają za sobą pierwszą grę kontrolną. W sobotę podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego pokonali Chełmiankę Chełm 2:0. Bramki zdobyli doświadczeni Piotr Prędota i Wojciech Białek, którzy na kolejny sezon zostają w zespole.


Białek kontrakt przedłużył już wcześniej, Prędota nowa umowę, podobnie jak Dawid Kulig i Dominik Maluga podpisał w ubiegłym tygodniu.

W ostatnich dniach Avia pozyskała też nowego bramkarza. Jest nim 24-letni Bartosz Szelong wypożyczony z GKS 1962 Jastrzębie. Nowy golkiper jest wychowankiem MOSiR Jastrzębie Zdrój. Przed sezonem 2017/2018 trafił do drugoligowego GKS-u 1962 Jastrzębie. Wiosną tego roku wypożyczony został do trzecioligowej Soły Oświęcim, w której w wystąpił w 17 spotkaniach.

Szelong w sobotnim meczu pojawił się na boisku w drugiej połowie i zachował czyste konto.

Trener Mierzejewski oprócz poczynaniom nowego golkipera miał okazję przyjrzeć się także kilku testowanym, młodym zawodnikom. Na razie jest jeszcze za wcześnie by mówić, który z zawodników poddany testom zostanie w drużynie.

W kolejnym meczu kontrolnym świdnicka Avia zmierzy się już w najbliższą środę (17 lipca) o godz. 12 z Orlętami Radzyń Podlaski. Chełmianka z kolei zagra z Sokołem Konopnica.
MAG

Avia Świdnik – Chełmianka Chełm 2:0 (2:0)

Avia – I połowa: Piotrowski, Kuliga, Głaz, Lusiusz, Plesz, zawodnik testowany, Maluga, Szpak, Białek, zawodnik testowany, Prędota; II połowa: Szelong, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Lusiusz, Śliwa, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Poleszak, Jaśkiewicz, zawodnik testowany, Ozimek.
Bramki: 1:0 Prędota 29, 2:0 Białek 33.