W poszukiwaniu kariery

W Lublinie po raz czternasty odbyły się Targi Pracy, zorganizowana przez Targi Lublin S.A. oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. W jednym miejscu można było zapoznać się z ofertą ponad pięćdziesięciu wystawców.


15 marca halę targów szczelnie wypełnił tłum poszukujących pracy. Oprócz ofert krajowych i zagranicznych organizatorzy, głównie z myślą o studentach, przygotowali szereg ofert praktyk i staży absolwenckich. Na miejscu swoją ofertę przedstawiły też biura karier, hufce pracy, agencje zatrudnienia czy instytucje szkoleniowe Najwięcej ofert pracy pochodziło z Holandii, Niemczech, Belgi oraz Hiszpanii.

Pracodawcy poszukiwali pracowników do pracy stałej i tymczasowej (m.in. kierowców, mechaników, spawaczy, czy opiekunów osób starszych). Poszukujący zatrudnienia mogli także zwrócić się do doradców zawodowych, którzy podpowiadali, jakich błędów uniknąć przy pisaniu CV oraz co zrobić, by stało się ono atrakcyjne dla pracodawcy. Wstęp na targi był bezpłatny. W tym samym czasie w pozostałych halach Targów Lublin odbywały się Targi Edukacyjne.

(EM.K.)