W poszukiwaniu własnego M

Wystawcy jesiennej Giełdy Mieszkań MAK DOM * TBV *Chrzanowscy Development * LTK Company * WIKANA * Szafirowa * Lalak Nieruchomości * LUK * GDL * TTS Development/TECHNOBETON * PPH Orion * DOMLUBLIN * CRH Żagiel Dom * FILLHOUSE * Aussie Development * Willowa II * Phinance * Galadom * KS Development * Franczewska Nieruchomości * Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” * mFinanse S.A. * Inwest Kapital * Lubelskie Centrum Kredytowe * AMB Construction S.C. * Elizówka Park * PROFIT DEWELOPER Jerzy Koper * Expander Advisors * OPEN FINANCE S.A. * As-Babuni

Hossa na rynku mieszkaniowym w Lublinie trwa w najlepsze. Nowe budynki wyrastają niemal w każdej dzielnicy jak grzyby po deszczu. Nie brakuje też szukających własnych czterech kątów, o czym najlepiej można było się przekonać podczas odbywającej się w w Centrum Budownictwa Gala w weekend kolejnej, jesiennej edycji Giełdy Mieszkań.

Podobnie jak wiosną, także i teraz Giełda Mieszkań cieszyła się sporym zainteresowaniem wystawców oraz poszukujących własnego M. Lublinianie chcą mieszkać w nowych lokalach, bo te wcale nie są aż tak dużo droższe od tych z rynku wtórnego. Do tego mamy naprawdę w czym wybierać. Podczas sobotnio-niedzielnych targów swoją ofertę zaprezentowało aż 30 deweloperów i firm związanych z branżą, w większości dobrze znanych na lubelskim rynku.

W zależności od lokalizacji inwestycji, a także od standardów wykończenia ceny znacznie się wahają i to nikogo nie powinno dziwić. Najtańsze mieszkania, które udało nam się znaleźć podczas giełdy, oferował TTS Development. Przy Nowym Świecie 2 w Lublinie w budynkach powstałych w technologii Technobeton można zamieszkać już za 4300 złotych za metr kwadratowy. To zdecydowanie niżej niż średnia transakcyjna dla miasta jeśli chodzi o rynek pierwotny. Tutaj wartośc oscyluje wokół 5200 zł za metr kwadratowy i tyle w sobotę oraz niedzielę trzeba było najczęściej zapłacić za wymarzone M.

Oczywiście im bliżej ścisłego centrum tym jest zdecydowanie drożej, choćby przy ul. Spadochroniarzy 11a w Vieniavie gdzie Chrzanowscy Development oferowali 120-metrowy apartament za 800 tys.! Łatwo policzyć, że za metr kwadratowy w tym przypadku trzeba wyłożyć ponad 6600 zł.

W Lublinie nikogo już nie dziwią ceny przekraczające nawet 7 czy więcej tysięcy za metr kwadratowy. W tym miejscu warto przypomnieć rekordzistów – przy powstającej rezydencji nieopodal placu Litewskiego za mkw. trzeba było zapłacić nawet 14 tys. W Unia Art Residence luksusowe 125-metrowe penthouse’y na ostatnim piętrze zostały sprzedane za około 2 miliony!

Podczas giełdy goście mogli skorzystać z bezpłatnych porad, których udzielili specjaliści z branży kredytowej z mFinanse S.A., Inwest Kapital oraz Lubelskiego Centrum Kredytowego, ubezpieczeniowej oraz projektowania wnętrz.

Tradycyjnie już na odwiedzających czekał również Katalog Giełdowy, zawierający porady i oferty wystawców oraz Mapa Inwestycji Mieszkaniowych w Lublinie z zaznaczonymi obecnie prowadzonymi budowami realizowanymi przez deweloperów.

Jeśli ktoś nie zdążył zapoznać się z najnowszą ofertą lubelskich deweloperów, kolejną okazję będzie miał już za niespełna cztery tygodnie. 24 i 25 listopada w Targach Lublin przy ul. Dworcowej odbędą się Targi Mieszkań i Nieruchomości. Podobnie, jak podczas imprezy w Centrum Gala, wstęp będzie wolny.

Poniżej zapraszamy naszych czytelników do zapoznania się z jednymi z najciekawszych ofert, jakie podczas Giełdy Mieszkań zaprezentowali lubelscy deweloperzy, między innymi Galadom, TBV, DomLublin, TTS Development, Chrzanowscy Development oraz Nieruchomości Lalak Properties Sp. z. o. o.

Tradycyjnie już bogatą ofertę dla odwiedzających Giełdę Mieszkań przygotowała Galadom.

Firma oferowała wolne mieszkania w inwestycji Bliźniaki Strzeszewskiego na Ponikwodzie. Za lokal o pow. 150 mkw. z garażem trzeba było zapłacić 689 tysięcy złotych.

Do sprzedaży deweloper miał także lokale położone na atrakcyjnym osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Kosynierów.

W I etapie powstaje tu osiem budynków w zabudowie szeregowej z mieszkaniami o powierzchni od 112 do 153 mkw z garażami na działkach (pow. od 262 do 544 mkw.). Koszt mniejszego lokalu to 580 tysięcy.

Galadom sprzedawała także apartamenty w Lipowym Parku, osiedlu budynków jednorodzinnych położonym w rejonie ulic Bielskiego/Strzeszewskiego, Jamrożka i Czumy. Za bezczynszowe mieszkanie z garażem, które będzie oddane do użytkowania już w I kwartale 2019 roku, trzeba było zapłacić 435 tys. złotych.

W ofercie nie mogło też zabraknąć najnowszej inwestycji, realizowanej przez firmę na Felinie, przy ul. Skalskiego.

W budynku B 1 powstaną 44 mieszkania, B2 – 89, a w B3 – 62. Ceny już od 4900 do 5400 zł za mkw.

TTS Development podczas Giełdy Mieszkań oferował mieszkania przy Nowym Świecie 2 w Lublinie i była to najtańsza z ofert, z jaką mogli spotkać się odwiedzający Galę.

Za lokale wybudowane w technologii Technobeton trzeba było bowiem zapłacić od 4300 do 4350 złotych za mkw.

Mieszkanie na 1. i 2. piętrze o pow. 53,64 mkw. w budynku B10 z piwnicą (10,81 mkw.) oraz miejscem postojowym kosztowało 260 tysięcy złotych, a na parterze było o 16 tys. tańsze

DomLublin oferował w sprzedaży kolejne mieszkania na osiedlu Koncertowa Dolina na Czechowie.

W ofercie znalazły się także nowoczesne apartamenty przy Sławinkowskiej o powierzchni od 79 do 152 mkw.

W zależności od metrażu, a także standardu wykończenia oraz pow. tarasów przynależnych do apartamentów ich ceny mogą wynosić nawet 5500 zł za mkw.

Firma zachwalała innowacyjne rozwiązania i najnowsze technologie stosowane w swoich inwestycjach.

Spółka TBV oferowała podczas Giełdy Mieszkań lokale na Felinie na Osiedlu Europejskim, a także w swojej najnowszej inwestycji, przy ul. Zemborzyckiej, na terenie dawnego toru samochodowego.

W budynku A5 Londyn, na Osiedlu Europejskim, dostępne było między innymi mieszkanie o pow. 34 mkw. za 163 tys. złotych. Decydując się na zakup trzeba było jednak dołożyć jeszcze 20 tysięcy na miejsce postojowe oraz piwnicę. Z kolei za mieszkanie o pow. 76 mkw. trzeba było już zapłacić 396 tys. plus wspomniane obowiązkowe „dodatki”.

Za metr kwadratowy mieszkania w powstającym budynku A10 w Lisbonie trzeba było wyłożyć od 4700 do 5400 zł. Inwestycja jest w sprzedaży dopiero od miesiąca. Wśród 77 mieszkań znaleźć można było zaledwie o pow. 28 mkw., a także i dużo większe (np. 74 mkw.).

Podobne metraże mieszkań, ale nieco droższe, bo już za 5400 – 5800 zł za mkw. TBV oferowała na Osiedlu Regaty.

W pierwszym z dziewięciu budynków powstanie 90 mieszkań z komórkami lokatorskimi (za 1800 zł za mkw.) oraz miejscami postojowymi (25 tys. za miejsce).

Wyjątkowe i niepowtarzalne – tak nową inwestycję „Diamentowe Wzgórze” przy Zemborzyckiej i Wolińskiego reklamowała podczas targów Nieruchomości Lalak Properties Sp. z. o. o. Na osiedlu powstaną cztery bloki, trzy z 70 mieszkaniami, jeden z 85 lokalami, ulokowane na sześciu kondygnacjach naziemnych. Powierzchnia mieszkań od 27 do 132 mkw. Cena? 5400 do 5750 zł za mkw. Z okazji Giełdy Mieszkań firma przygotowała dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup rabat, w wysokości 100 złotych za mkw.

Chrzanowscy Development sprzedawali cieszącą się niezwykle ogromnym zainteresowaniem inwestycję Vieniava. Przy ul. Spadochroniarzy 11a w ofercie pozostały jeszcze duże mieszkania m.in 120-metrowy apartament z 50-metrowym tarasem, za który trzeba zapłacić 800 tys.! Firma informowała także o kolejnych inwestycjach na Osiedlu Leonówka, oraz przy Grabskiego 23. Na Bronowicach powstanie budynek z 81 mieszkaniami. Ceny: 4900-5300 zł. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here