W Raciborzu nasi akademicy spisali się na piątkę

Sztafeta AZS UMCS 4x400 m w składzie Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Karol Jakubczak i Krzysztof Hołub wywalczyła srebrny medal. Lublinianie musieli uznać wyższość jedynie CWZS Zawisza Bydgoszcz

73. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce do lat 20, rozgrywane od środy do piątku w Raciborzu, były równie udane dla reprezentantów AZS UMCS Lublin, jak czempionat do lat 23, który w poprzedni weekend odbywał się na stadionie przy al. Piłsudskiego. Z Górnego Śląska nasi akademicy przywieźli do domu pięć krążków: złoty oraz po dwa srebrne i brązowe. W klasyfikacji medalowej lublinianie zajęli wprawdzie dopiero ósme miejsce, ale w punktowej byli już najlepsi!

Złoty medal w Raciborzu wywalczył w biegu na 400 metrów Krzysztof Hołub, sprawiając sobie miły urodzinowy prezent. Zawodnik, który 27 lipca skończy 19 lat, pokonał dystans w 52,46 s, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy. Hołub na mecie o 0,64 s wyprzedził Adama Jakubowskiego z Orląt Częstochowa oraz o 1,85 s Sebastiana Urbaniaka z LKS Vectra Włocławek.

Z rekordem życiowym 44,30 m rywalizację ukończyła także druga w rzucie dyskiem Weronika Muszyńska. 18-latka AZS UMCS okazała się gorsza jedynie od Niny Staruch z AZS AWF Warszawa (47,63 m) .

Srebro zdobyła również sztafeta AZS UMCS 4×400 m w składzie Oskar Gołębiowski, Dariusz Samarczenko, Karol Jakubczak i Krzysztof Hołub. Lublinianie pokonali dystans w 3:21.82 i musieli uznać wyższość jedynie CWZS Zawisza Bydgoszcz (3:19.27)

Brązowe medale wywalczyli Piotr Wiśniewski w trójskoku z życiówką 14.72 m i Aleksandra Kufel w rzucie młotem z wynikiem 51,85 m. Wiśniewskiego wyprzedzili Dawid Krzemiński z RLTL ZTE Radom (15.01) i Kacper Rudnik z NKS Nowe Miasto Lubawskie (14.88). Od Kufel lepsze były jedynie Ewa Różańska z MKLA Łęczyca (59.14), która triumfowała także w pchnięciu kulą oraz Jolanta Klimasz z UKS Achilles Leszno (53.11).

W Raciborzu o krok od medalu była także sztafeta kobieca AZS UMCS 4 x 400 m. Lublinianki: Justyna Dziedzic, Monika Paśnik, Katarzyna Kocot i Wiktoria Drozd uzyskały czas 3:55.35, przegrywając brąz ze sztafetą MKS Agrosu Chełm o ponad 3 sekundy.

Klasyfikację medalową z 3 złotymi I dwoma brązowymi medalami wygrał RLTL ZTE Radom. Drugie miejsce zajął SKLA Sopot (2-3-2), a trzecie AZS AWF Katowice (2-1-1).

W klasyfikacji punktowej najlepszy był już AZS UMCS, który uzbierał 127 pkt. i o 19 pkt. wyprzedził CWZS Zawisza Bydgoszcz i o 22 pkt. SKLA Sopot. Punktowali reprezentanci 168 klubów. BAS