W Rudniku grasują wandale

Nieznani sprawcy dewastują publiczne mienie w Rudniku. Nie tak dawno zniszczyli murawę gminnego boiska. Wójt Paweł Kucharczyk zgłasza sprawy na policję, ale wandale są nieuchwytni.

Pewna grupa osób szczególnie upodobała sobie niszczenie naszego publicznego gminnego mienia – poinformował wójt Rudnika Paweł Kucharczyk. Kilka dni temu wandale zniszczyli murawę na boisku gminnym. Ktoś urządził sobie po nim przejażdżkę, pozostawiając wiele śladów.

To nie pierwszy akt wandalizmu na terenie gminy Rudnik. Wójt Kucharczyk przypomina, że na przestrzeni ostatnich miesięcy sporo się tego uzbierało. Były też kradzieże. Oprócz zniszczonej murawy, nieznani sprawcy ukradli dwie tablice informacyjne z pobocza wąwozu w Maszowie. Ponadto w sierpniu br. zdewastowali nową elewację Szkoły Podstawowej w Rudniku. Doszło też do kradzieży części kruszywa złożonego przy drodze powiatowej prowadzącej do Międzylasu. Wandale zniszczyli też elewację sali sportowej w Rudniku. Przeszkadzała im również tablica informacyjna oraz urządzenia siłowni zewnętrznej przy sali gimnastycznej w Rudniku, gdzie pozrywali okleiny z instruktażem ćwiczeń, zdemontowali też gumowe uchwyty.

Jak informuje wójt Kucharczyk, wszystkie sprawy zostały zgłoszone na odpowiednich służb. – Dlatego też, jeśli ktoś jest w posiadaniu informacji, które mogą być pomocne w zidentyfikowaniu sprawców, proszę o ich przekazanie. Nie bądźmy obojętni na niszczenie naszego wspólnego mienia, marnotrawienie naszej pracy i pieniędzy z gminnego budżetu – podkreśla Kucharczyk. (s)