W Rudniku praca wre

Gmina Rudnik rozpoczęła realizację tegorocznych inwestycji. Trwa już termomodernizacja budynków szkolnych w Rudniku i Płonce, a niebawem ruszy przebudowa czterech odcinków gminnych dróg. Wójt Paweł Kucharczyk podpisał umowę z wykonawcą.

W Rudniku prace wre. Ruszyły pierwsze zaplanowane na bieżący rok inwestycje gminne. Rozpoczęła się termomodernizacja budynków szkół podstawowych w Rudniku i Płonce. W tym drugim trwa wymiana okien oraz ocieplenie elewacji. Na dachu już zainstalowano panele fotowoltaiczne. W Rudniku natomiast wykonywane obecnie prace obejmują wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz instalacji grzewczej.

– Chociaż wykonawcy starają się przeprowadzać prace w sposób jak najmniej uciążliwy dla funkcjonowania szkół, to jednak pewne utrudnienia są nieuniknione – podkreśla Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik. – Z kurzu i hałasu z każdym dniem jednak wyłania się nowe oblicze, które nasze szkoły zyskują dzięki tej inwestycji.

Niebawem ruszą także inwestycje drogowe. Wójt Kucharczyk podpisał umowę z wykonawcą, firmą PRD Zamość, na ich realizację. Gmina pozyskała na nie pieniądze z Polskiego Ładu. Za ponad 2,7 mln zł do kwietnia 2023 roku zostanie wybudowanych 2,6 km nowych dróg gminnych. Drogowcy wybudują prawie 1,2 km drogi z Płonki do Płonki Poleśnej na dwóch odcinkach, ponad 600 m drogi w Wierzbicy, 650 m odcinka w Płonce (tzw. jasna ulica) i niespełna 200 m drogi w Maszowie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here