W sieci też nie było mocnych na danowców

Jan Hawrysz z LKSW Dan wygrał turniejową rywalizację wśród chłopców 9-10 lat w kategorii 6-5.kup)

LKSW Dan Świdnik, wraz z zaprzyjaźnionym klubem PKSW Azja Pabianice, był organizatorem wirtualnego turnieju taekwon-do KickCovid Taekwon-do Tul Challenge. Ze względu na trwające ograniczenia rywalizowano, przesyłając nagranie wybranego układu formalnego, który był oceniany przez sędziów.


W gronie niemal 270 uczestników zawodnicy Dana pokazali się z bardzo dobrej strony, aż 12 razy stawali na podium, w tym ośmiokrotnie na najwyższym stopniu!

W swoich kategoriach wiekowych rywalizację wygrali: Blanka Paprocka (dzieci do lat 5), Maja Frączyk (dzieci lat 6), Kacper Zawadzki (chłopcy 7 lat), Antoni Hawrysz (chłopcy 8-9 lat 8.kup), Jan Hawrysz (chłopcy 9-10 lat 6-5.kup), Kacper Kuraś (chłopcy 10-11 lat 7.kup), Olga Krawczyk (dziewczęta 11-12 lat 10-8.kup) i Tomasz Gumienniak (chłopcy 12-14 lat 4-3.kup).

Drugie lokaty wywalczyli Krystian Paprocki (chłopcy 7 lat), Oskar Indulski (chłopcy 8-9 lat 9-10.kup) i Jakub Ślązak (chłopcy 10-11 lat 7.kup). Trzeci był Filip Daniel (chłopcy 10-11 lat 7.kup).

– Początkowo turniej miał odbyć się w niewielkim gronie – mówi Piotr Bernat. – Po tym, jak wspomniałem o naszych planach na Facebooku, zaczęli jednak odzywać się instruktorzy z zagranicy. Nagrania przysyłano z Polski, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Holandii, Włoch, a nawet Australii, Tajwanu i USA – do ostatnich chwil przed terminem nadsyłania zgłoszeń, a nawet po ich zamknięciu; te już jednak musieliśmy z żalem odrzucić. W zabawę zaangażowali się także instruktorzy i mistrzowie taekwon-do z różnych krajów, którzy oceniali poszczególne wykonania.

Ogółem komisję sędziowską utworzyło ponad 30 posiadaczy czarnych pasów ze stopniami od I do VII dan, a jej najbardziej egzotycznym członkiem był instruktor z Malezji – Steven Christoper Gomez V dan. Liczne drużyny wystawili nasi znajomi: mistrz Shane Fitzgibbon VII dan z Irlandii, mistrz Chris Beanland VII dan z Anglii, Katie Billingham V dan z Anglii, holendersko-belgijskie małżeństwo – mistrzyni Dana Stokhof VII dan i Pascal Raejimaekers VI dan, Nik Purves VI dan i Louise Purves IV dan ze Szkocji.

Bardzo dobry poziom prezentowali zawodnicy z Norwegii. Szczególną radość sprawiły nam zgłoszenia spoza Europy, które przesłali Howard Hu V dan z Tajwanu, Kimberly Tanny V dan i Ethan Tanny I dan z USA oraz Anthony Hayward V dan z Australii – warto wspomnieć, że wszystkie te osoby zajęły miejsca na podium. Nagrania wykonywano w bardzo różnych miejscach – na podwórkach, w pokojach, na ulicy, różnego rodzaju pustych placach czy w… garażach – warunkiem regulaminowym było, aby nie była to zwykła sala treningowa, ale miejsce, gdzie można trenować w czasie pandemii.

Mieliśmy parę geograficznych smaczków – za zawodniczką z Norwegii było widać piękny fiord, a w tle układu wykonywanego przez Holendra przepływała kanałem drewniana łódka. Zagraniczni instruktorzy wysoko ocenili pomysł turnieju, ale także byli zaskoczeni prostym systemem sędziowania, który oparliśmy o ogólnodostępne strony i aplikacje internetowe; jeden z doświadczonych sędziów klasy międzynarodowej stwierdził wręcz, że nie uwierzyłby wcześniej, iż można zrobić tak wygodny system przy użyciu darmowych narzędzi. Duża w tym zasługa Grzegorza Sokołowskiego z Pabianic, który opracował przejrzyste karty sędziowskie online.

Wracają do zajęć na sali

W związku ze zmniejszeniem obostrzeń dotyczących zajęć zawodnicy LKSW Dan w najbliższych dniach będą wracali do zajęć w ograniczonych liczebnie grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nadal pod znakiem zapytania stoi letni obóz klubu, jak również zagadką pozostaje wznowienie rywalizacji sportowej. Nie wiadomo między innymi, czy odbędzie się kolejna edycja świdnickiego Pucharu Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”. Na przyszły rok zostały już przeniesione otwarte mistrzostwa Europy w taekwon-do, jakie miały odbyć się w październiku w Polsce.BS