W środę okaże się, które zespoły wystartują w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet

W najbliższą środę (31 lipca) odbędzie się drugie posiedzenie komisji licencyjnej Polskiego Związku Koszykówki podczas którego zapadnie decyzja o starcie poszczególnych drużyn w Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2019/2020.


Do procesu licencyjnego zgłosiło się 12 zespołów, oprócz naszej Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS także: 1KS Ślęza Wrocław, Arka Gdynia, Artego Bydgoszcz, AZS Uniwersytet Gdański, CCC Polkowice, Enea AZS Poznań, InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp., MMKS Katarzynki Toruń, Politechnika Gdańska, Widzew Łódź i Wisła Kraków. Do czwartku kluby, które zostały poinformowane o brakach w wysłanej dokumentacji, miały czas na ich uzupełnienie. W tym gronie nie było AZS UMCS.

PZKosz wyśle decyzje w czwartek 1 sierpnia. Kluby, które nie otrzymają licencji na tym etapie będą miały 7 dni na odwołanie się do Komisji Odwoławczej PZKosz (do 8 sierpnia do godz. 23:59).

Rozgrywki Energa Basket Lidze Kobiet w sezonie 2019/2020 rozpoczną się najprawdopodobniej w pierwszy weekend października. BAS