W starostwie będzie winda

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych władze powiatu krasnostawskiego zdecydowały, żeby w budynku starostwa zainstalować windę.

18 czerwca starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, oraz skarbnik Janusz Cięciera podpisali umowę z wyłonionym w drodze konkursu wykonawcą tego udogodnienia. Zadanie nosi nazwę „Dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę windy zewnętrznej oraz ułożenie nawierzchni antypoślizgowej na korytarzach parteru i drugiego piętra budynku”.

– Modernizację planowaliśmy już od dłuższego czasu, ponieważ dostępność naszych usług dla osób starszych, czy też posiadających problemy z poruszaniem się zawsze leżała nam na sercu. Wciąż staramy się usprawniać warunki i standardy w trosce o komfort naszych mieszkańców – mówi starosta Leńczuk.

Inwestycja ma zostać dofinansowana z programu wyrównywania różnic między regionami w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, skąd udało się pozyskać maksymalną kwotę dofinansowania – ok. 150 tys. zł. Jej wykonawcą jest firma Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa z Ostrowi Mazowieckiej. Całkowity koszt prac pochłonie 430 tys. zł. – Zamontowanie windy to bardzo ważna i potrzebna idea.

Myślę, że wszystkie osoby mające trudności z poruszaniem się z radością przyjmą tę zmianę, gdyż niezależnie od stopnia niepełnosprawności każdy mieszkaniec naszego powiatu posiada obywatelskie prawo do dostępu do informacji w zakresie spraw powiatowych, tego jak rozwija się mała ojczyzna oraz jakie inwestycje są prowadzone. Do tego ułatwimy dostęp do usług takich jak choćby pomoc rzecznika praw konsumenta – dodaje starosta. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here