W swoim gronie o regionie

Posłowie zrzeszeni w Lubelskim Zespole Parlamentarnym przy Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z Lechem Sprawką, wojewodą lubelskim. Rozmawiali o bieżących sprawach regionu.


Dlaczego wojewoda spotkał się z posłami? – Pozwala to wypracować pewne priorytety, jeśli chodzi o współpracę, zarówno w warunkach lokalnych, ale również o działania skierowane w kierunku centrali, do poszczególnych ministerstw – tłumaczy Lech Sprawka.

– To szczególnie ważne, ponieważ w lutym rozpoczynają się prace nad budżetem na kolejny rok. Dlatego ważne jest wypracowanie wspólnych stanowisk w wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem Urzędu Wojewódzkiego, ale również w różnych sferach życia społecznego i gospodarczego – dodał wojewoda.

W spotkaniu uczestniczyli: Przemysław Czarnek, Teresa Hałas, Tomasz Zieliński, Krzysztof Szulowski, Beata Strzałka, Sylwester Tułajew, Dariusz Stefaniuk, Jerzy Bielecki, Anna Dąbrowska-Banaszek i Kazimierz Choma. Spotkanie odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wcześniej wojewoda spotkał się z parlamentarzystami z Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego pod przewodnictwem Michała Krawczyka (KO), w którego skład wchodzą posłowie opozycji. GR