W Szczyrku będą ładowały akumulatory

Szczypiornistki MKS Perła Lublin wyruszyły wczoraj (niedziela) na zgrupowanie do Szczyrku. W Beskidzie Śląskim trenować będą do 31 lipca.


Co na tym etapie przygotowań do nowego sezonu będą robiły w górach mistrzynie Polski? – To kompletnie nowa drużyna, więc musimy opracować i trenować wszystkie potrzebne schematyczne taktyczne, takie jak gra w obronie, w ataku, kontry, ogólnie całą filozofię zespołu. Przećwiczymy różne strategie i na pewno przebrnięcie przez wszystkie z nich zajmie nam trochę czasu.

Potrzebujemy przynajmniej 3-4 miesięcy, a może nawet więcej, zanim będziemy w to odpowiednio wdrożeni. Chcemy być możliwie jak najlepiej przygotowani do sezonu i dlatego zwracamy uwagę na różne aspekty. Zgrywanie całkowicie nowego zespołu z zupełnie nowym konceptem na grę wymaga wiele pracy. A przecież zaczynaliśmy od zera – mówi trener Kim Rasmussen.

W sobotę, tuż przed wyjazdem, MKS miał rozegrać pierwszy sparing. Spotkanie towarzyskie z Eurobud JKS Jarosław ostatecznie nie doszło jednak do skutku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here