W walce z cukrzycą

14 listopada zaplanowano bezpłatne badania z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Warto skorzystać, bo choroba dotyka coraz więcej osób.

Przychodnia Specjalistyczna „Centrum” oraz Jan Łoza, diabetyk chełmski, zapraszają na badania z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, przebiegającego pod hasłem: „Kobieta i mężczyzna – czy cukrzyca ma płeć?”
– Cukrzyca staje się chorobą cywilizacyjną – mówi Łoza. – Dosięga coraz młodsze osoby, a wszystko przez siedzący tryb życia, małą aktywność fizyczną, brak troski o zdrową i zbilansowaną dietę.
Badania zaplanowano na 14 listopada br. w przychodni „Centrum” przy ul. Szpitalnej 47 w godz. 8.00 – 13.00. W programie badania gęstości kości w kierunku osteoporozy, EKG, badanie poziomu cukru glukometrem, ocena stanu jamy ustnej i uzębienia, pomiar ciśnienia krwi, badanie słuchu. Badania są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji w dni robocze w godz. 11.00 – 13.00 osobiście w przychodni „Centrum” lub pod nr tel. 661 661 807. Na badania należy przyjść na czczo, z dowodem osobistym. (opr. mo)