W zacnym towarzystwie

Lublin otrzymał grant Rady Europy na projekt „Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólna akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych”. Będzie go realizował wspólnie z Krakowem i Wrocławiem.


Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy od początku jego powstania w 2008 r. Teraz do tego grona dołączył również Kraków i Wrocław, i razem z naszym miastem będą wspólnie realizować projekt „Razem przeciwko mowie nienawiści…”, na który Rada Europy wyłożyła 14900 euro. Jego celem jest zacieśnienie współpracy pomiędzy miastami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałania mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców.

Miasta będą miały za zadanie zaplanować i przeprowadzić szereg działań angażujących mieszkańców np. webinaria, warsztaty czy inne formy wydarzeń podnoszące świadomość lokalnych społeczności na temat mowy nienawiści i sposobów jej zapobiegania. W realizację projektu zostaną zaangażowane różne lokalne i ogólnopolskie organizacje pozarządowe, organizacje i stowarzyszenia młodzieżowe, a także przedstawiciele sektora edukacji. – Cieszymy się, że do zaszczytnego grona prawie 150 miast ze wszystkich kontynentów, dołączyły również Kraków i Wrocław. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykulturowych w Polsce – podkreślają lubelscy urzędnicy. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here