Wahadło na Abramowickiej

Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy ulicy Abramowickiej od ulicy Sadowej do granic miasta. Na całym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia odczują nie tylko mieszkańcy Abramowic, ale i sąsiedniego Głuska, który przejmie w części wzmożony ruch w kierunku Biłgoraja.


– Wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej przystąpił do prac. Będą wymagały zmian w organizacji ruchu, w tym wprowadzenia ruchu wahadłowego. Tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona jest na odcinku około 450 metrów, licząc od granicy miasta w stronę centrum. Obowiązuje ruch wahadłowy, sterowany całodobowo sygnalizacją świetlną – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Na tym etapie dojazd do ul. Odległej i Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez Barwną.
Ratusz zapowiada, że w kolejnych miesiącach będzie przybywało odcinków z ruchem wahadłowym, przy czym długość i lokalizacja „wahadeł” będzie się zmieniać – zastrzega Karol Kieliszek.
W ramach prac drogowych ulica zyska dodatkowe pasy ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania. Zbudowane zostaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy na posesje i zatoki autobusowe po obu stronach ulicy. Powstanie nowa sieć oświetlenia, a na granicy miasta – pętla nawrotowa dla miejskiej komunikacji z parkingiem dla samochodów osobowych. Rozbudowa zakończy się w kwietniu 2019 roku. CH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here