Wakacje dla mistrzyń skończą się już 14 lipca

Zawodniczki MKS Perła Lublin na pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach spotkają się 14 lipca

Zawodniczki MKS Perła Lublin przygotowania do sezonu 2020/2021 rozpoczną za dwa tygodnie, we wtorek, 14 lipca. Najważniejszym elementem okresu przygotowawczego dla 21-krotnych mistrzyń Polski w piłce ręcznej będą turnieje towarzyskie. Podopieczne Kima Rasmussena, który na trenerskiej ławce zastąpił Roberta Lisa zmierzą się m.in. z uczestnikiem Ligi Mistrzyń, RK Krim Mercator.


Aktualnie nasze szczypiornistki mają krótkie wakacje. Krótkie, bo na parkiet hali Globus wrócą za dwa tygodnie, we wtorek, 14 lipca.

– Dziewczyny odbędą tego dnia dwa treningi – rano i wieczorem. W międzyczasie zjedzą też wspólny lunch, który pozwoli im się lepiej poznać ze sobą, ale i z trenerem – mówi Edyta Danielczuk, kierownik drużyny MKS.

Po niespełna dwóch tygodniach treningów, 25 lipca, nasze szczypiornistki zmierzą się towarzysko w hali Globus z drużyną Eurobud JKS Jarosław. Dzień później, wyjadą na zgrupowanie do Szczyrku, które potrwa do 31 lipca.

Od 7 do 9 sierpnia MKS zorganizuje towarzyski turniej w Lublinie, w którym oprócz naszego zespołu zagrają RK Krim Mercator (uczestnik DELO EHF Champions League), KPR Gminy Kobierzyce (brązowe medalistki ostatniego sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet) oraz prawdopodobnie BNTU Mińsk.

– Ta drużyna bardzo chce wziąć udział w zawodach, ale wszystko zależy od tego, czy zostaną otwarte granice z krajami spoza Unii Europejskiej – wyjaśnia Edyta Danielczuk. Od 14 do 16 sierpnia podopieczne Kima Rasmussena wystąpią w turnieju w czeskim Moście. Wśród rywali, oprócz gospodyń (DHK Baník), będą niemiecki Thüringer HC i KPR Gminy Kobierzyce. Na zakończenie przygotowań, tydzień przed startem rozgrywek PGNiG Superligi (9 września), nasze zawodniczki rozegrają kolejne sparingi w Lublinie. Przeciwnicy są jednak jeszcze w trakcie ustalania. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here