Wakacyjne strzelanie w Wojsławicach

Szkolne Koło Strzeleckie z Wojsławic zorganizowało powiatowe zawody strzeleckie o puchar starosty chełmskiego „Wakacje z Acumen”. W sportowych zmaganiach udział wzięli mieszkańcy czterech gmin, m.in. z Koła Strzeleckiego Invictus z Dorohuska.


Sponsorem zawodów było starostwo powiatowe w Chełmie. Zawody przeprowadzili: Antoni Bojko i Grzegorz Jeleń, sędziował Kazimierz Florek. W strzelaniu indywidualnym z broni pneumatycznej FVB 300 w kat. młodzików najlepsza była Weronika Toporowska, drugie miejsce zajęła Helena Jasiuk, a trzecie Radosław Matwiejczuk. W kat. juniorzy wygrał Wiktor Jasiuk, drugi był Dawid Słoniec, a trzecia Wiktoria Bojko. Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Mech, drugie miejsce zajęła Justyna Bucior, a trzecie Ewelina Jabłońska.

W kat. triumfował Antoni Bojko przed Sewerynem Pastuszakiem i Grzegorzem Jeleniem. Oprócz rywalizacji w indywidualnych zawodach strzeleckich uczestnicy mogli spróbować swoich sił w biathlonie strzeleckim. Wśród młodzieży najlepsza była para: Dawid Słoniec i Łukasz Sakowski, drugie miejsce zajęli: Norbert Górnik i Wiktoria Bojko, a trzecie Małgorzata Waleczek i Wojciech Kasprzak.

W biathlonie dorosłych zwyciężyli Tomasz Błażucki i Seweryn Pastuszak, drudzy byli Kazimierz Florek i Antoni Bojko, a miejsce trzecie zajęli Artur Luty i Agnieszka Mech po dogrywce z Ewą Dańczuk i Magdaleną Zarek. Prezes Szkolnego Koła Strzeleckiego Acumen w Wojsławicach Róża Gwarda dziękuje starostwu w Chełmie za zakup nagród, a paniom: Joannie Wąsowicz i Agacie Krzeszczyk za stałą i efektywną współpracę w ramach organizacji imprezy. (kg)