Wakacyjny LUZ

Amatorów wakacyjnego LUZ-u nie brakuje

Kolorowe leżaki, piasek i dwa boiska do siatkówki – tak wygląda Wakacyjna Strefa Relaksu LUZ, która powstała na terenie Portu Lotniczego Lublin. Miejsce wypoczynku ma służyć wszystkim chętnym, którzy mają ochotę rozegrać mecz siatkówki w otoczeniu lądujących samolotów.


Boiska zlokalizowane są na terenie zielonym lotniska, za parkingiem znajdującym się przed halą odlotów. Skorzystać z nich może każdy codziennie w godzinach od 10 do 20. Dodatkowo w Wakacyjnej Strefie Relaksu odbywają się także bezpłatne treningi z siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży, zainicjowane przez Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik. Zajęcia, prowadzone przez Rafała Gosika, byłego zawodnika świdnickiego klubu, który m.in. ostatnio zajmował się szkoleniem młodych adeptów siatkówki w Danii, odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki – w godzinach od 16.30 do 18.30.
Aby zapisać dziecko na trening, a także dokonać wcześniejszej rezerwacji boiska, należy zadzwonić pod numer telefonu: 665 845 225.
– Mam nadzieję, że pomysł zorganizowania wakacyjnej strefy relaksu spotka się z zainteresowaniem miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Myślę, że lotnisko, poza swoją podstawową funkcją, może też pełnić rolę miejsca idealnego do spotkań, gdzie organizowane są m.in. wystawy czy koncerty. Może być miejscem, które integruje ludzi. Od początku funkcjonowania naszego lotniska sukcesywnie staramy się realizować tę ideę i konsekwentnie wdrażamy kolejne pomysły – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin S.A.
Przed terminalem (od strony hali odlotów) rozstawione zostały także plażowe leżaki, na których podróżni mogą zrelaksować się przed lotem. BS