Wakat po wiceprezydencie

Rada nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie pracuje w okrojonym składzie. Po rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego Janusza Cieszyńskiego, byłego wiceprezydenta miasta, jej pracami na razie kieruje wiceprzewodniczący rady Zdzisław Szwed.


8 czerwca br. wiceprezydent Chełma Janusz Cieszyński został ministrem cyfryzacji. W związku z jego powrotem do rządu, musiał zrezygnować ze wszystkich stanowisk, jakie piastował w mieście. Oprócz tego, że pełnił funkcję pierwszego zastępcy prezydenta, był też koordynatorem projektu budowy systemu selektywnej zbiórki odpadów oraz przewodniczącym rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Kto zastąpi Cieszyńskiego w radzie MPEC, jeszcze nie wiadomo. Prezydent Jakub Banaszek jeszcze nie podjął w tej sprawie decyzji. Rada nadzorcza spółki od ponad trzech tygodni pracuje zatem w okrojonym składzie. Funkcję przewodniczącego, jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta, tymczasowo sprawuje Zdzisław Szwed, jej dotychczasowy wiceprzewodniczący. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here