Walczą o marzenia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co może czuć dziecko, gdy po raz pierwszy przekracza próg domu dziecka? Między innymi o tych emocjach opowiadają opiekunowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie w swoim poruszającym filmie.

A nagrali go nie bez kozery. Placówka zgłosiła się do akcji „Głos na marzenie”, w której główną nagrodą w ogólnopolskiej rywalizacji jest aranżacja jednego pomieszczenia.
– Jesteśmy małą placówką i staramy się na wszelkie sposoby pozyskiwać dodatkowe środki. Także w tego typu akcjach. A trzeba przyznać, że tym razem nasi pracownicy wspólnie z dziećmi wykonali kawał dobrej roboty. Najpierw pokazujemy trudne początki. Nasza prezentacja opowiada bowiem nie tylko o marzeniach, ale też strachu, jaki towarzyszy naszym wychowankom, którzy po raz pierwszy do nas wchodzą. Potem są ich pasje, pierwsze sukcesy, młodzieńcze zauroczenia i wielkie miłości. Jako podkład muzyczny wybraliśmy utwór polskiego rapera, a żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, uzyskaliśmy zgodę na wykorzystanie go przez wytwórnię muzyczną – opowiada Bożena Dąbrowska.

W pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych 30 prac w ramach internetowego głosowania. I tu jest niemal pewne, że ten etap uda się przejść. Krasnostawska placówka na dwa dni przed zamknięciem głosowania, czyli w piątek 17 sierpnia, miała już na koncie ponad 11 tysięcy głosów. A było to jeszcze przed wielką akcją podczas Chmielaków. Urząd Miasta Krasnystaw zgodził się na wyświetlenie na telebimie informacji zachęcającej do oddania głosu. O ostatecznym werdykcie zdecyduje komisja konkursowa, która wybierze trzy zwycięskie prace. I wszystkie trzy otrzymają nagrodę główną. (mg)