Walczyli w strugach deszczu

Omega, najlepsza ekipa turnieju

Siedem zespołów wzięło udział w 18. Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Wojska Polskiego,  zorganizowanym w sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie przez Ognisko TKKF Omega i niestrudzonego jego prezesa Zbigniewa Furmana.


Tym razem młodych piłkarzy pogoda nie rozpieszczała. Większość z rozgrywanych spotkań toczyła się w strugach deszczu. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsza okazała się ekipa Omegi, która w finale pokonała 5:3  Rzarufki. Decydujące gole padły dopiero w końcówce spotkania. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Robert Dankiewicz i Piotr Krysa po 2 oraz Patryk Błaszczak; dla pokonanych: Patryk Florek 2 i Kacper Kolek. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Drewniaki, która w decydującym meczu wygrała z Furami Lubartowska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Błaszczak (Omega), bramkarzem Oskar Robak (Rzarufki), a strzelcem został Robert Dankiewicz (Omega), zdobywca 8 bramek.

O nagrody dla zespołów i najlepszych tradycyjnie zadbali już: IPN Lublin, NSZZ Solidarność Regionu Środkowo-Wschodniego Lublin, Urząd Miasta Lublin, Contrix Przemysława Delmanowicza i MW Sport Marka i Łukasza Wójcików. Honorowy patronat nad turniejem sprawował Prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – Wszystkim pięknie sercem dziękuję, że są z nami w tych naszych, niezwykłych piłkarskich lekcjach prawdziwej historii. Dziękuję młodym zawodnikom, że postawą fair play uczcili to wielkie święto – mówi Zbigniew Furman, pomysłodawca i organizator turnieju. BAS

Rzarufki zajęły drugie miejsce
FC Drewniaki w meczu o 3. miejsce wygrały z Furami Lubartowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here