Walne w ChSM po epidemii?

Z powodu Covid-19 nie odbyło się coroczne walne zebranie członków Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nowe przepisy pozwalają, by tego typu zebrania organizować w ciągu 60 dni od daty ogłoszenia końca epidemii.

W czerwcu br. w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jak co roku, powinno odbyć się walne zebranie sprawozdawcze. Nie zostało ono jednak zwołane z powodu epidemii Covid-19.

– Wprowadzone w ostatnim czasie przez rząd przepisy zezwalają na to, by tego typu zebrania jak walne można było przesunąć w czasie i zwołać dopiero po ogłoszeniu końca epidemii Covid-19 – wyjaśnia Ewa Jaszczuk, prezes ChSM. – Bezpieczeństwo uczestników i pracowników spółdzielni jest najważniejsze.

Końca epidemii nie widać, tym bardziej, że nadciąga czwarta fala koronawirusa a wariant delta ma być najgroźniejszy z dotychczasowych. – Jesteśmy gotowi odbyć walne, bo wszystkie sprawozdania za ubiegły rok mamy gotowe – podkreśla prezes Jaszczuk. – Nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku zebranie odbędzie się, jednak podchodzimy do tego bardzo ostrożnie. Chcemy poczekać i zobaczyć, czy będzie wzrastać zachorowalność i jakie będą skutki.

W 2022 roku w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powinno odbyć się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. W czerwcu przyszłego roku dobiegnie końca kadencja rady nadzorczej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here