Warto wybrać Jedynkę

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie – Aleksandra Tomasik, Jakub Matuła i Miłosz Kowalczyk to finaliści i laureat wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, przyrody i matematyki. To najwyższe osiągnięcia, które mogą zdobyć uczniowie klasy szóstej.
– Cieszę się, że jestem uczniem „Jedynki” – mówi Miłosz – bo choć zostałem laureatem z matematyki i języka polskiego oraz finalistą konkursu przyrodniczego, nie zostało to okupione ciężką pracą i wyrzeczeniami. Dzięki nauce w „Jedynce” mogę połączyć zdobywanie wiedzy z realizacją pasji. Jestem również uczniem Szkoły Muzycznej, gdzie kształcę się w klasie fagotu a do tego trenuję koszykówkę w Klubie „Basket”. Pomimo wielu dodatkowych obowiązków mam jeszcze czas na siedzenie przed komputerem i spotkania z kolegami. Myślę, że to zasługa szkoły, w której nauka nie jest przykrym obowiązkiem.
– Warto być uczniem „Jedynki”, bo tu uczniowie i ich zainteresowania są na pierwszym miejscu, a życzliwi nauczyciele są przewodnikami na ścieżce wiedzy – dodaje Ola, finalistka konkursu polonistycznego, pasjonatka jazdy konnej.
– Mam pod nosem dwie inne szkoły, ale nie żałuję, że uczęszczam do „Jedynki” – puentuje Kuba, finalista konkursu przyrodniczego. – Wiedzę zdobywam w szkole a po lekcjach trenuję capoeirę i gram na gitarze. W „Jedynce” można mieć pasje i zdobywać dobre oceny, a do tego za wysoką średnią dostaje się stypendium. (-)
Każdy, kto chce poznać SP nr 1, może przyjść na spotkanie Małej Akademii Jedynki – 1 kwietnia od godziny 11 (ul. Wołyńska 1). Sześciolatki i siedmiolatki, nawet jeśli nie są najmłodszymi chełmskimi studentami, mogą uczestniczyć w zajęciach, a zainteresowani rodzice 5- i 6-latków mogą już zapisywać maluchy na kolejny rok szkolny Małej Akademii Jedynki.