Ważna powiatówka

Przebudowa 8,7 km odcinka drogi powiatowej przez Natalin, Czerniejów i Andrzejów to jedna z ważniejszych inwestycji dla mieszkańców gminy Kamień. Przedsięwzięcie to konsultowano podczas spotkania w Czerniejowie.

Chełmskie starostwo przymierza się do remontu drogi z Czerniejowa (gmina Kamień) do Turki (gmina Dorohusk). W gminie Kamień chodzi o 8,7 km odcinek Natalin-Czerniejów-Andrzejów. Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę przekazując starostwu 125 tys. zł na dokumentację projektową tej ważnej dla mieszkańców gminy Kamień przebudowy drogi. Inwestycja zakłada m.in. zdemontowanie starego, zniszczonego chodnika w Czerniejowie.

Zamiast niego droga zostanie poszerzona z jednej strony o półtora, a z drugiej o metr i wydzielony ma być specjalny pas, który posłuży pieszym i rowerzystom. W sprawie koncepcji projektowej urzędnicy, sołtysi i kilku mieszkańców gminy Kamień, a także przedstawiciele chełmskiego starostwa spotkali się w ubiegłym tygodniu w Czerniejowie (wcześniej przeliczono, ilu uczestników będzie mogło przebywać w pomieszczeniu w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym).

Konsultowano m.in. kwestię zjazdów do posesji i pól. Jeden z radnych i jeden z sołtysów zobowiązali się, że przemierzą tę trasę i przekażą informacje na temat faktycznie istniejących zjazdów. To ważne w procesie projektowania, tym bardziej, że przy niektórych inwestycjach drogowych zdarzały się już wśród mieszkańców konflikty w sprawach zjazdów. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here